Věci, bez kterých bych se (ne)obešel – úvaha

 

Jméno práce: Věci, bez kterých bych se (ne)obešel

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Martin

 

 

 

Věci, bez kterých bych se (ne)obešel

První věcí, která by napadla většinu lidí, by byl pravděpodobně mobil, popřípadě notebook. A ono se ani není čemu divit. Mobil potřebujeme na hledání informací na internetu, komunikaci s ostatními lidmi a mnoho dalších věcí. Zamysleli jste se však někdy nad tím, bez kolika věcí byste se vážně neobešli?

Každý z nás používá denně spoustu různých věcí. Většinou si však přitom vůbec neuvědomujeme, že bychom bez některých z nich bez nejmenších problémů vyžili. A to ani nemluvím o dalším případu, tedy věcech, které vlastně už nevyužíváme a v podstatě na ně pouze padá prach. U některých věcí jak však velmi obtížné určit jejich osobní cenu pro majitele, zvlášť když jde o dárek od nám blízké osoby nebo například věc, kterou máme už dlouho a za ten čas nám přirostla k srdci. Tyto předměty ve většině případů fyzicky nepotřebujeme, ale máme s nimi spjatou nějakou vzpomínku a je potom v celku pochopitelné, že je pokládáme za potřebné.

Pak ovšem nastává složitá otázka: Zbavit se nepotřebnosti nebo si ji ponechat? Klasické dilema při zbavování se věcí z pokoje či z bytu. Nebyl bych daleko od pravdy, kdybych prohlásil, že po vyhození všech nepotřebných věcí z mého pokoje by tato místnost zůstala napůl prázdná. A asi bych nebyl jediný. V dnešní době lidé obecně mají zvyk hromadit spoustu naprosto zbytečných věcí. Proto si myslím, že by se měl každý při nákupu sám sebe zeptat: Je právě tato věc něco, bez čeho bych se neobešel?

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně