Na to se nezapomíná – reportáž

 

Jméno práce: Na to se nezapomíná

Slohový útvar: Reportáž

Přidal(a): Romča

 

 

 

 

Na to se nezapomíná

Přijíždím k hradu Pernštejn nedaleko obce Nedvědice. Už po cestě míjím spoustu nadšenců po památkách. Na parkovišti se nachází poslední místo, což svědčí o velkém zájmů o hrad. Na nádvoří se to hemží lidmi, kterým možná kazí zážitek lehký větřík a padající listí. Po stranách je spousta obchůdků se suvenýry ale i restaurace, z níž se linou příjemné vůně a nutí návštěvníky k příchodu.

Přes starý kamenný most se dostávám na druhé nádvoří, kde si mohu zakoupit lístek. Na výběr mám ze čtyř okruhů, podle toho co mě nejvíce zajímá a kolik mám času. Cena mi přijde naprosto přívětivá. Právě jedna prohlídka končí a tak rychle spěchám za účastníky, zeptat se na jejich názory.

„Jak se vám líbila prohlídka hradu a co vás nejvíce zaujalo?“ ptám se mladé dvojice. „No, vnitřek hradu se nám velice líbil a paní průvodkyně zajímavě povídala o historii i dřívějších majitelích. Nejvíce nás zaujala pověst o marnivé Elišce,“ odpovídají mi.

Poté si odchytím i samotnou průvodkyni, od které se dozvím nějaké zajímavosti. Například propojení hradu se starým tisem. Pevnost jsme mohli vidět i v několika pohádkách, například Jak se budí princezny nebo Pták ohnivák.

Personál je velice příjemný a ochotný. Sice by některé části potřebovaly zrekonstruovat, ale i tak je mi prostředí sympatické.  Už se těším na příští setkání.

 

 

Známka: 2 = chvalitebně (Práce neobsahuje vnímání všemi smysli nebo málo – sluch, čich)

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.