Vyprávění dle komiksu

sloh

 

Jméno práce: Vyprávění dle komiksu

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Filip Šípek

 

 

Krádež v muzeu

Jednoho dne došlo v národopisném muzeu ke krádeži vzácné sošky. Vyšetřování případu se ujal detektiv Štika. Hned časně ráno došel do muzea. Noční hlídač jej vyprovodil až do výstavního sálu, kde došlo k loupeži.

Sál měl obdélníkový půdorys. Stěna, která směřovala k jihu, byla rozdělena třemi vysokými nepoškozenými okny. Všechna okna překrýval lehký béžový závěs. Na zbývajících stěnách visely obrazy s portréty českých panovníků. Místnost osvětloval několikaramenný zlacený lustr. Pod ním stála na nízkém podstavci skleněná vitrína. Zde, na místě činu, se začal detektiv vyptávat nočního hlídače na podrobnosti. Hlídač byl muž menšího vzrůstu. Tělo měl zavalitější. Oděn byl do modré uniformy. V téže barvě byla i jeho služební čepice s kšiltem, která přikrývala černé vlasy. Přísný pohled hlídače umocňovaly brýle s tmavými obroučky i černý knír.

,,Pane hlídači, jak se seběhly události? Jak byla soška uloupena?“

,,Lupič mne přepadl zde, ve výstavním sále, a velice důkladně mne spoutal. Poté se přiblížil k vitríně a prostřelil její sklo pistolí. Vzal sošku a ukryl ji do plátěného pytle. Pak rychle zmizel.“ ,,Děkuji vám, pane svědku. Já se zde ještě trochu porozhlédnu.“

Detektiv Štika přišel blíže k vitríně. Uviděl rozbitou pouze přední stěnu. Ihned mu bylo jasné, že při střelbě z pistole by se zákonitě musela poškodit i stěna zadní. Tak detektiv Štika snadno odhalil lupiče. Teď bezpečně věděl, že vedle něj stojí pachatel.

 

Hodnocení: 1 = výborně