Vždycky musíš něco obětovat, abys mohl něco získat – úvaha

 

Jméno práce: Vždycky musíš něco obětovat, abys mohl něco získat

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): pppp

 

 

 

Vždycky musíš něco obětovat, abys mohl něco získat

Co si pod tím vlastně představit? Celý život je o tom, určit si čeho se člověk vzdá a bez čeho nemůže být. Nazval bych to určit si priority. Toto slovo nás, dle mého názoru, provází už od útlého dětství. Už jako malé děti musíme činit rozhodnutí. V dětství se může jednat o koupi žvýkačky v dospělosti o koupi banky, ale pokaždé si musíme určit svojí prioritu.

Priorita? Co to teda vlastně je? Jako malý jsem doma slýchával, že si vždycky musím určit prioritu. Nikdy nemůžes mít vše najednou. Ze začátku jsem tomu vůbec nerozumněl, ale časem jsem se nad tím zamýšlel víc a víc. Největší zlom, dle mého názoru, nastane v momentě, když si člověk uvědomí, že tu nebudeme věčně a začně více přemýšlet nad tím, jak si ten čas co nejvíce užít. Pomalu nevědomky si začne určovat co je pro něj důležité a co méně. Obětuje svůj čas práci, aby získal své sny, obětuje dvacet korun, aby pomohl potřebným. Každý máme právo určit si prioritu, jestli budeme žít podle nastavených pravidel a obětovávat svůj čas a život, a nebo pro svůj život obětujeme peníze a vymaníme se z pravidel. Podle mého každý se jednou zamyslí nad tím, jaké priority si určil, ale měli bychom se nad tím zamyslet ještě dnes!

Zamysleme se, dle mého názoru, nad tou nejhlavnější prioritou, jak prožít život. Každý den se rozhodujeme, zda obětujeme peníze a budeme méně hodin v práci, ale budeme více času věnovat lidem , které milujeme. Kdybychom se všichni zamysleli a řekli si že se změníme, byl by svět lepší? Já osobně si myslím, že si ani pořádně neuvědomujeme jak málo času nám zbýva, proto dáváme přednost práci před přáteli a internetu před konverzací.  Zkuste se zamyslet, že máte možnost vrátit čas, jaké by byly vaše priority? Stejné nebo byste je zvolily jinak?

Zítra ráno se vzbudíte a znovu se zamyslíte čeho se ten den vzdáte, abyste něco získali. Obětujte čas lidem vám blízkým a získáte nezapomenutelné chvíle, a pak jednou ve stáří snad všichni pochopíme, že tím nejcennějším, co můžeme obětovat nebo darovat, je náš čas, ale také tím to nejecennější získáme, a to je podle mě hlavní priorita.

 

Hodnocení: 1 = výborně