Země zaslíbená

 

Jméno práce: Země zaslíbená

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Nikol

 

 

 

Země zaslíbená

Většina z nás se dovídá o Československu z vyprávění, knih či škol. Ale vytvořte si svůj vlastní názor a zkuste každý zapátrat a říct pár důvodů, proč je dobré, že jsme se rozdělili, čemu to prospělo nebo naopak obhájit si znovusjednocení.
Můj názor je pořád velice rozporuplný. Vidím veliká pro i proti na obou stranách. Vždyť na Slovensko to máme, co bychom kamenem dohodili, většině z nás koluje v žilách slovenská krev a jsme si povahově i vzhledově podobní. Byli doby, kdy Československo bylo krásnou bohatou zemí a dokázalo být ekonomicky velmi dobře soběstačné. Avšak nic není věčné a i ty doby jsou tatam. Kdybych měla najít nějaká kladná slova k České republice, musím říct, že se mi hledají hůře. Je to určitě i proto, že je to mým pesimistickým pohledem na ekonomiku a vedení státu naší vládou. Od rozdělení Československa uplynulo 20 let. Jít dál svou cestou, nebo usilovat o znovusjednocení? Bohužel, jsem nemohla zažít dobu před Českou republikou na vlastní kůži, abych mohla porovnat.
Usilovat o sjednocení? V tuto chvíli podle mě už zbytečné a marné. Za primární chybu beru rozdělení a za sekundární vůbec přemýšlet o tom, že bychom byli opět jedním státem. Mohli jsme se stát jednou silnou mocností na území Evropy, ale v této chvíli je nemyslitelné lepit něco, co už bylo před dvaceti lety zničeno a rozpojeno.

 

Hodnocení: 1 = výborný

Napsat komentář

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.