Změna je život – zamyšlení

sloh

 

Téma práce: Změna je život

Slohový útvar: Zamyšlení

Přidal(a): Jiří Svoboda

 

Změna je život

Čím víc jsem starší, tím víc mi tahle věta dává smysl a začíná mě provázet celým mým životem. Ještě nedávno jsme si před domem hráli na vojáky a moje jediná starost byla, kdy zase půjdu ven si hrát na pískoviště. Ten čas utekl jako voda.

Nyní si říkám spíš, čím bych se chtěl věnovat v budoucnu a jakou cestou bych se chtěl vydat. Tohle rozhodnutí je pro mě opravdu těžké, protože může ovlivnit celý můj život. Na druhou stranu, kolikrát naše plány dopadly tak, jak jsme očekávali? Není lepší než si lámat hlavu, věci nechat jen tak plynout a čekat, jak se věci vyvinou a co se nám v životě přihodí? Člověk je často skleslý, že plány nedopadly podle jeho očekávání, ale díky tomu se nám zase přihodilo mnoho dalších věcí a zážitků. Právě díky tomuto dokáže být život tak zajímavý a nepředvídatelný.

A i díky těmto zážitkům jsem se naučil, i když na to občas zapomínám, že bychom každou změnu v životě měli brát pozitivně. Kolikrát je člověk totiž smutný z toho že něco skončilo, nebo že se mu něco v životě změnilo, ale pokaždé hned na to začalo něco nového. Tyhle změny se ze začátku zdají být nechtěné a člověk se jich často bojí, ale když je přijme, bude mnohem šťastnější a mnohdy je i rád že se staly.

Mě tedy nezbývá nic jiného než se těmto změnám postavit čelem. A i když na svou budoucnost budu připraven sebelíp, kdo ví, jak se všechno vyvrbí a já se tedy už jen můžu těšit, co si pro mě život připraví.

  • Hodnocení: 2 = chvalitebně