Babí léto – líčení

 

Jméno práce: Babí léto

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): Dominika19

 

 

 

Babí léto

Pomalu začíná ustupovat teplé počasí letních dnů a podzim už nám klepe na dveře. Brzy bude pochmurné a mlhavé počasí na denním pořádku. Ovšem ještě máme šanci zažít zbytek slunečných dnů a to právě díky babímu létu.

Sluníčko se bude usmívat na obloze, ptáci budou zpívat v korunách stromů, žabky budou posedávat na rozkvetlých leknínech a užívat si poslední sluneční paprsky. Lístky na stromech začínají žloutnout nebo červenat, některé už se pomalu snáší k zemi jako peříčka. Vzduchem poletují dlouhé pavučinky se svými malými obyvateli a cestují neznámo kam. Vítr začíná nabírat na síle, z čehož mají radost nejvíce děti, které na loukách nebo polích pouští různobarevné draky. Také kaštany s žaludy se kutálí pod stromy, správný okamžik je jít posbírat. Lidé sklízí úrodu na svých polích a zahradách, je čas uložit půdu k zimnímu spánku. V tomto období také nesmíme zapomenout na vinobraní, které se odehrává v těchto posledních slunečních dnech.

Ze skříní bychom si měli vytáhnout teplejší oblečení, neboť večerní teploty nejsou přímo ideální. Každým dnem se rozednívá později a stmívání přichází dříve. Nikdo nemá rád vstávání do brzkých ranních hodin, kdy je venku temno a mrazivo. Na nebi můžeme pozorovat pár zbývajících mráčků, které plujou jako na hladině vody a také můžeme  pozorovat ptáky, kteří již brzy budou putovat na jih. Tohle období je pro mě jako stvořené, jelikož mám ráda prosluněné procházky v lese, kdy můžeme cítit vůni podzimu, mezi stromy na nás svítí sluneční paprsky, procházet se mezi spadaným listím a užívat si teplejší počasí.

 

Hodnocení: 1 = výborně