Bez signálu – vypravování

 

     

Jméno práce: Bez signálu

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): nika.skodova<>seznam.cz

 

 

 

 

Bez signálu

Určitě každý z nás zná situaci, kdy se ocitne na odlehlém místě a nemůže na svém mobilním telefonu  ,,chytit“ signál. Pro moji kamarádku se bohužel tato situace stala osudnou.

Stalo se to už před pěti lety. Tehdy jsme byly s mojí kamarádkou Pájou na dovolené na Vysočině. Byla krásná neděle za babího léta a my jsme se vydaly na odpočinkovou procházku do lesa. Přestože nám každý tvrdil, že houby už nerostou ,  vzaly jsme košíky a nožík na čištění hub. Hledání hub se ale najednou proměnilo v hororový zážitek, když jsem slyšela : ,,Aaaa, pomóóóc! Hrozně to bolí!“  Kamarádce uvízla noha v pasti na divokou zvěř.  Nevím co mám dělat, ta noha nejde vyndat ,řikám si. V rychlosti vytahuji telefon. Na obrazovce vidím – No signal. Pochoduji pořád sem a tam. Mobilní telefon vyzdvihuji nad hlavu a pokouším se zachytit aspoň jednu čárku signálu. Stále nic. ,,Sežeň pomoc, už to nevydržím!“ volá na mě Pája. V tu chvíli mě napadne běžet na okraj lesa. ,,Neboj, hned zavolám záchranku!“ snažím se ji uklidnit. Po kilometru konečně vidím světlo a vím, že se blížím ke kraji lesa. Ale najednou přede mnou pole, nic jiného než jen pole a signál žádný. Celá ubrečená se rychle vracím zpátky. Dokonce můj mobilní telefon je už vybitý, tudíž šance na sehnání pomoci je nulová. Když se blížím ke kamarádce, zrychlí se mi tep. Deset metrů od ní stojí divočák. Ani jedna se nehýbeme, pokoušíme se nedýchat. Kámen ze srdce mi spadne, když vidím myslivce, jak divočáka zahání a vrhá se k mé kamarádce zachycené v pasti. Vyprostí jí a v náručí jí odnáší ke svému autu  a odváží do nejbližší nemocnice.

Moje kamarádka kvůli této nehodě přišla o část nohy , což si doteď vyčítám. Později jsem totiž zjistila, že kdybych se vydala na okraj lesa jiným směrem, narazila bych na benzinku, odkud už jsem mohla zavolat záchranku a nemuselo vše dopadnout tak tragicky.

 

Známka: 1 = výborně (Gymnazium Trutnov)