Bílá čepice (téma policejní zásah) – vypravování

 

Jméno práce:  Bílá čepice

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): SoDom

 

 

 

Jednoho krásného letního dne, jsem se vám pěkně vzbudil a s úsměvem na rtu jsem očekával, co mi dnešní sluncem provoněný den přinese. Cesta do Vodňan a zpět, trocha práce a pak hurá někam na výlet. Jak se říká, „ kdybych to býval byl věděl, tak bych ani nohu z postele nevystrčil.“

Ale abych nepředbíhal, po vydatné snídani, kterou nám připravila paní domu, jsme vyrazili.

Jedu si to takhle cestičkou jako mlat z Bavorova a koho nepotkám, příslušníka s radarem,  který  na mě hned spustí: „ pane řidiči jste si vědom…,“ nenechám ho ani domluvit a už si sypu popel na hlavu. „Samozřejmě pane policisto, jsem si vědom úplně všeho.  Za kolik to bude?“ „Máte to za tři sta,“ povídá mi, OK a dva bodíky v řiti, no budiž tedy, příště si dám pozor. Žena na mě vrhla jen pohled, ve kterém se odráželo něco z pohrdání a něco ve smyslu,  když je někdo blbé tak… Samozřejmě, když je někdo nepoučitelný, tak mu prostě není pomoci.

V místě určení jsme zvládli, co jsme potřebovali a už jedeme zpět. Na cestě z Vodňan koho vám nepotkám, ano, ta samá bílá čepice a povídá, „my už jsme se viděli, že ano!?!“ „Jo,“ povídám, takže 500,-Kč a další dva body za nepřiměřenou rychlost. Alenka s dcerou Adélou už ani nemluví, ale nad mojí hlavou se stahují neprostupná mračna plná hromů a blesků. Celkem tedy 4 body za jednu hodinu, to je výkon hodný mistra a máme teprve poledne.

Nezbývá než konstatovat, že za blbost se platí a spěchat, spěchat se má pomalu.

Vážení čtenáři, závěrem mi nezbývá nic jiného, než vám poděkovat za tu chvilku pozornosti, kterou jste mi věnovali a Policii ČR za to, že nejen pátrá, radí, informuje, ale také pomáhá a chrání mne před sebou samým a také před piráty silnic. Dále jen a pouze říkám, že je potřeba vidět dopravní policisty dohlížet na dodržování dopravních předpisů častěji, ale také by se možná mohli zamyslet nad udělováním pokut a občas použít jen domluvu. Ta by ovšem v mém případě asi opravdu vyšla na prázdno.

 

 

Známka: 1 = výborně