Úspěšný zásah hašičů a policistů – publicistický styl – zpráva

 

Jméno práce: Úspěšný zásah hašičů a policistů

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): xletal3

 

 

 

 

Dne 3. března 2014 třicetiletý řidič nezvládl levotočivou zatáčku na silnici mezi Lednicí a Podivínem. Jeho auto i s ostatními třemi osobami vyletělo ze silnice. Díky pohotovému zásahu hasičů a policie se nikomu nic vážného nestalo.

V ranních hodinách, kdy skupina cestujících byla na cestě domů z pracovního večírku, řidič podcenil své vlastní síly a překročil v nebezpečném úseku rychlost o celých 50km. V zatáčce se auto dostalo do smyku a čtyřčlenná posádka skončila zaklíněná mezi dvěma stromy u krajnice vozovky.

K místu nehody byli přivoláni hasiči, policie i záchranná služba. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení, aby se k zaklíněným osobám dostali. Dokonce museli odříznout kmen jednoho ze stromů, mezi kterými bylo auto zaklíněno. Silnice byla až do odpoledních hodin uzavřena.

Nikdo z účastníků nehody nebyl vážně zraněn a to především díky tomu, že všichni cestující byli připoutáni bezpečnostními pásy. Pouze dva muži utrpěli zlomeninu klíční kosti. Řidič byl podroben krevní zkoušce na přítomnost alkoholu, ta byla však negativní.

„Tento silniční úsek je velmi nebezpečný, především pro řidiče, kteří neumí řádně odhadnout své řidičské dovednosti. V poslední době došlo na tomto úseku k vícerým nehodám, proto tuto situaci neprodleně řešíme a hodláme uskutečnit bezpečnostní opatření.“ prohlásila mluvčí odboru správních věcí a dopravy Břeclav.

 

Hodnocení: 1 = výborně