Charakteristika blízké osoby

sloh

 

Jméno práce: Moje blízká osoba

Slohový útvar: charakteristika

Přidal(a): thatmike1

 

Můj anděl strážný

Osoba, kterou bych rád charakterizoval je má maminka, která je mi nejblíž ze všech. Je to člověk, kterého znám nejdéle a ona naopak zná nejdéle mě. Za necelý týden jí bude 36, ale mezi námi máme takový vtípek, že jí bude navždy 25.

Můj anděl strážný měří zhruba 168 cm, tudíž je o něco nižší než já. Svou postavu by sama popsala jako „krev a mléko“. Její vlasy září kaštanově hnědou barvou se světlejšími odlesky. Nejvíce na jejím obličeji vynikají oči, které svou modrošedou barvou připomínají nebe před deštěm. Těsně pod očima se nachází úměrně malý nos, jenž dokončuje celý její krásný obličej. Její úsměv vždy rozzáří celou místnost.

Něco přes dva roky s ní pracuji, takže jsem začal vnímat, jak se chová i v práci. Mohu říct, že je stejná jako doma, neskutečně optimistická a ochotná žena, snad nikdy neodmítne něčí prosbu o pomoc a vždy, i když se jí to zrovna nehodí, najde způsob, jak pomoct. Milá na všechny, někdy bohužel i na ty, kteří si to vůbec nezaslouží. I přes všemožné problémy, které ji v práci provázejí zůstává tou veselou, někdy jen unavenou, maminkou, za kterou bych dal ruku do ohně. Jediná špatná vlastnost, co mě napadá je její urážlivost, kterou jsem podle ní zdědil i já, ovšem myslím, že v menší míře.

Lidé, kteří jí znají, by měli děkovat, že mohou mít někoho jako je ona za přítele. Vždy si vážím její pomoci, když jsem v nesnázích a jsem za ní neskutečně vděčný. Myslím si, že mi osud nemohl vybrat lepší mámu.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.