Charakteristika mé nejlepší kamarádky

 

Jméno práce: Charakteristika mé nejlepší kamarádky

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): alirtka

 

 

 

Charakteristika mé nejlepší kamarádky

OSNOVA:

1) První setkání

2a) Její vzhled

2b) Svérázná povaha

2c) Co jí baví nejvíc

3) V nouzi poznáš přítele

 

Můj repertoár kamarádek se v srpnu roku 2010 rozšířil o jednoho výjimečného člověka jménem Andrea. Když jsme se poprvé potkali, bylo nám oběma 21 roků a od té doby jsme velmi dobré kamarádky.
Andrea není příliš sebevědomá, jelikož si o sobě myslí, že je silnější postavy než ostatní holky v okolí. Ale to nic nemění na tom, jaká doopravdy je. Myslím si, že je velice přátelská a upovídaná a skutečně obětavá. A právě proto mě tolik zaujala.

I přestože je její postava korpulentnějšího typu, já s tím nemám žádný problém. Hlavu má, však vskutku velkou. Na jejím obličeji každého zaujmou její velké zelené oči a stylově upravené obočí. Její nos připomíná bambulku usazenou mezi buclatými tvářičkami, což působí velice roztomile. Rty jsou nezvykle úzké, jakmile se začne usmívat vyjde na povrch sympatická tvář.

Oplývá tolerantním a obezřetným chováním k ostatním lidem. Umí být výbušná i nepříjemná však nikdy v mé přítomnosti. To je vždy jak „střelená“ a směje se až se za břicho popadá. Pokaždé, když se sejdeme, nikdy se spolu nedokážeme nudit. Umí být velmi přátelská, a proto ji mám ráda nejen já, ale i naši společní přátelé.
Jednou byla na dovolené v Dubaji a poslala mi moc hezký dopis, že už se zase těší na náš společný smích.
Andrea, jakožto holka, je poněkud línější, ale jenom na uklízení a podobné domácí činnosti. Do ostatních akcí se zapojuje velice ráda. Jinak je vcelku spolehlivá a zodpovědná.

Mezi její záliby patří různé sbírky levných módních doplňků. Sbírá je už od malička a má jich doma snad tisíce. Každý den má na sobě jiný náramek či náhrdelník. Vždy je zkombinuje s barvou oblečení a říká: „Všechno to musí ladit.“
Ája ze všech zvířat nejvíce miluje kočky. Doma má dvě britské modré, a ti se musí s každou návštěvou ihned pomazlit. S Andreou se vidím pouze o víkendu, protože se odstěhovala velmi daleko. A protože jejím oblíbeným seriálem je Dr. House, nikdy se nám nestane, že bychom alespoň jeden díl neviděly společně.
Andrea také miluje břišní tanec, jelikož jí fascinují cinkající předměty na oblečení, které jsou určeny k tanci.

Na závěr postačí říci, že Andrea je moje blízká kamarádka. Ona je ta, která mi vždy podá pomocnou ruku, ve chvíli, kdy ji potřebuji nejvíce. A toho si nesmírně vážím.

 

Hodnocení: neuvedeno