Charakteristika v dopisu

 

Jméno práce: Charakteristika v dopisu

Slohový útvar: Charakteristika (dopis)

Přidal(a): skvaris8

 

 

 

 

Ahoj Karolíno,

myslel jsem, že tenhle týden si v klidu užiju dovolenou, ale to jsem se spletl. Nejspíš jsem našel toho několikanásobného vraha z Pardubic, kterého jsme před třemi lety hledali a prohlásili za mrtvého.

Ležím si v klidu na pláži a v tom vidím člověka s výraznou jizvou na čele. Přemýšlel jsem, kde jsem tu jizvu viděl a pak mi to došlo. Ta podoba tam byla patrná. Měl krátké, obarvené, černé vlasy a stále nosil černé sluneční brýle. Je střední postavy, hubený a má velmi světlou pleť.

Asi 2 dny jsem ho tajně pozoroval a poté jsem s ním i navázal kontakt. Představil se mi jako František Černý. Po 3 večerech strávených s ním v jedné místní hospodě jsem už opustil myšlenku, že by se mohlo jednat o nějakého zločince. Byl milý, vtipný, upovídaný a já už si opravdu myslel ,že jde jen o úplně normálního člověka.

Ovšem přišel 4. den a zdánlivý flegmatik se pomalu začal v mých očích měnit v někoho úplně jiného. Začínal jsem mít znovu tušení, že není něco v pořádku. Vždy, když jsem se jen trochu zmínil o jeho minulosti, začal se vyhýbat odpovědi.

Další noc jsem ho přitlačil ke zdi a zeptal se čím se živil a kde žil. Jakmile jsem to udělal, začal sebou škubat a křičet, že mi do toho vůbec nic není. Snažil jsem se mu vysvětlit, že jsem to vůbec nemyslel špatně, ale on si nedal říct a stále křičel. Lidé v hospodě se začali ohlížet, přišel k němu hospodský a řekl mu ať odejde. Řekl ,že nikam nepůjde. Hospodský to nevydržel, chytil ho za triko a chtěl ho odtáhnout pryč. V tom František zařval: „NE!“, vytáhl nůž, bodl ho a utekl. Hned jsme volali záchranku a naštěstí to přežil.

Prosím tě, okamžitě zveřejni jeho popis v novinách. Je hodně nebezpečný.

S pozdravem.

Josef

 

Hodnocení: neuvedeno