Čím je pro mě domov – zamyšlení

 

Jméno práce: Čím je pro mě domov

Slohový útvar: Úvaha/zamyšlení

Přidal(a): Didiarej

 

 

 

Čím je pro mě domov

Je veliký rozdíl mezi slovem dům a domov. Někdo může vlastnit luxusní dům s personálem a pěti koupelnami, ale nemusí se tam cítit doma. Naopak někdo, kdo žije ve skromné garsonce může být na svůj domov velice pyšný. Někteří lidé mohou mít domovů více, například dítě s rozvedenými rodiči ve střídavé péči si asi těžko vybere, které místo je pro něj domovem.

Svůj domov si představuji tam, kde mám dvou rodinu, své přátele, kam se mohu vždy vrátit, kde mi každý bez řečí pomůže s jakýmikoliv problémy, tam kde se cítím v bezpečí. Je to místo, kde trávím velkou spoustu času, spím, jím, učím se, prostě se cítím jako doma. Nedokážu si představit, že bych o svůj domov z jakéhokoliv důvodu přišla, jsem na něj velice upjatá a vážně nevím co bych v takovém případě dělala. Tito, kteří o svůj domov přijdou však nesmí ztrácet naději. Pokud se takový člověk zhroutí, jen těžko se z toho dostává. Pokud zůstane silný, určitě brzo někde nalezne svůj druhý domov. Někdy člověk změní svůj domov záměrně, stěhuje se s rodinou do většího, od rodičů, ale tato změna je z jeho vlastní vůle a ví, že tam kam chce jít se bude cítit více jako doma.

Každý člověk má právo na to mít někde svůj domov, pokud pro to něco dělá. Jestliže ale ovšem pod mostem sedí s flaškou rumu v ruce a čeká na zázrak, jen těžko se jeho situace někdy zlepší. Podle mého názoru je domov důležitý pro každého s nás a ten svůj bych nikdy s nikým za nic na světě nevyměnila. Každý by si měl svého domova vážit a nebrat to jako normální věc. Zkuste se zamyslet nad, co byste dělali bez domova.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně