Co je to vlastně štěstí? – úvaha

 

Jméno práce: Co je to vlastně štěstí?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Honza P.

 

 

 

Co je to vlastně štěstí?

Co je to vlastně štěstí? Existuje vůbec?  Jedno slovo, ale každý člověk si vybaví něco jiného. Pro někoho je štěstí mít hodně peněz, pro někoho najít lásku, pro někoho je to rodina a přátelé a pro někoho jednoduše být zdravý.
Myslím si, že štěstí dost souvisí s věkem, když jsme malí může to pro nás být nová hračka, nebo objetí od maminky.

Když vyrosteme a stanou se z nás školáci, hračky nás postupně přestávají zajímat a  štěstí pro nás mohou být přátelé, nebo třeba chvíle strávená na počítači. Později v pubertě, když dospíváme, zjišťujeme dále, že hračky už ke štěstí nepotřebujeme vůbec. Přátele jsou pro nás ale pořád stejně důležití, začínáme i hledát i lásku.Prahneme po ní, myslíme si, že jen s ní můžeme být šťastní. Chceme totiž najít člověka, se kterým budeme prožívat ty nejlepší, ale i nejhorší chvíle.

 

Později když poznáme tu pravou, v mém případě ženu,tak je  štěstí  být s ní a později s ní  založit rodinu. A právě v této době se zase hodnoty, které považujeme za štěstí trošku mění. Nyní to bude rodina a možná i práce. Pracujeme, abychom uživili rodinu, a zde hrají roli i peníze. Co si budeme namlouvat, peníze štěstí znásobují, protože si můžeme koupit nejen pro sebe ,ale i pro naše děti a manželku spoustu krásných věcí a udělat někomu radost. To pravé štěstí spočívá v úsměvu obdarovaného. Podle mého názoru, když zestárneme, tak nám ke štěstí stačí pouze dvě věci – pevné zdraví a vnoučátka, která nás budou milovat.

 

Takže, co je to vlastně štěstí? Štěstí je stále jen jedno,ale lidé často zaměňuji štěstí za potřebu a samozřejmost, a v tom je jejich nekonečné neštěstí, z kterého se člověk nedostane dál a může ho i potopit. Štěstí hledejte jinde, v každodenních, drobných radostech. Pojďte mu naproti a najdete ho…

 

 

Hodnocení: neuvedeno