Co je to štěstí?! – úvaha

 

Jméno práce: Co je to štěstí?!

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): nandys

 

 

 

Co je to štěstí?!

Jak trefně se zpívá nebo spíš recituje v jedné písniod  RichardMülera, „Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš“!

Pro někoho je štěstí skutečně velká hromada peněz, pro jiného to může být dobrá práce nebo dovolená v turisticky atraktivní destinaci, jiný má za štěstí dobře sjetou sjezdovku nebo několikátá pusa od oblíbeného milence.

Moje štěstí je v tom, že mám všechno, co jsem si v životě přála, hodnou maminku, šikovnou a inteligentní sestru, klidného a krásného otčíma, který mi vždy mile rád dovolí zdarma pracovat v jeho restauraci.

Ale dost bylo ironie, teď se podíváme štěstí na zoubek.

Co je štěstí, je strašně těžká filozofická otázka, na kterou já ve svém věku skutečně nedokážu odpovědět.Nato,abych na tuto otázku mohla odpovědět,mě schází asi tak stopadesát let intenzivních prožitků a teprve potom budu v první polovině poznání.

Štěstí je totiž pro každého něco jiného, něco nepopsatelného, neuchopitelného a stejným způsobem neprožitelného.

Co je pro jednoho vrcholem štěstí, může být pro druhého úplně obyčejná věc, nad kterou se ani nepozastaví.

Kdysi byla v nějakém filmu pro pamětníky řečena věta: „Štěstí, co je štěstí, muška jenom zlatá!“

Takovému štěstí, aby to stálo za to, je třeba jít trošku naproti, člověk nemůže čekat, že mu štěstí spadne do klína, ten kdo si nevsadí, těžko může vyhrát první ve Sportce,

kdo sedí doma u televize, těžko potká své životní štěstí, nepotká se s láskou, o které čte v zamilovaných románech nebo ji vidí v romantických filmech.

Já mám štestí v tom, že jsem se ve škole propracovala k tomu, že můžu psát tuto slohovku, protože to je známka toho, že jsem ještě stále studentka našeho ústavu,a když budu mít štěstí, tak se dostanu v příštím ročníku k maturitě.

To jaké mám známky sice napovídá tomu, že by to mohlo dopadnout dobře,ale bez kouska štěstí by to nemuselo tak být.

Štěstí je potřeba mít pořád, ve všem a vždycky.

V životě, v lásce, ve hře, ve škole.

Říká se: „neštěstí ve hře, štěstí v lásce.“

Nevím jestli to platí vždycky,ale doma mi to tak platí.

Doma asi ve hře moc štěstí nemají, protože u nás doma žijeme v lásce.

Pravda ta místa, která jsme někdy vyzváni políbit, ne vždy jsou ta nejlepší ale kdo má štěstí, na toho zbude to pravé místečko.

Prostě štěstí musíme jít naproti, ať to stojí, co to stojí.

Na začátku jsem citovala text písně, kde se mluví o penězích a štěstí, já si myslím, že pravé štěstí je být zdravý, potom přijde všechno samo, láska, peníze, spokojenost a řada dalších věcí, na které si teď nemůžu vzpomenout. Když budu mít štěstí, než odevzdám tuto slohovku, tak si další věci ještě vybavím.

 

Hodnocení: 1 = výborně