Mobilní telefon – úvaha (2)

 

Jméno práce: Mobilní telefon

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Heroes17

 

 

 

Mobilní telefon

Před několika lety tento přístroj vlastnilo jen pár bohatších jedinců na světě. Postupem času ale tato novinka obletěla celý svět. Dnes máme 21. století a málokdo si vzpomene na pevnou linku či klasický telefon s číselníkem. Mobilní telefon se stal zkrátka naprostou novinkou, o kterou stálo čím dál tím, více lidí. Myslím si, že u nás toto šílenství do mobilních telefonů vypuklo docela nedávno. Na trhu je nyní několik set druhů, proto cena těchto přístrojů prudce klesla a nyní si jej může pořídit každý člověk.
Jakou roli ale hraje mobilní telefon v dnešní době? Je to opravdu ta nejdůležitější věc? Jsem přesvědčen, že život bez tohoto přístroje si s největší pravděpodobností představí opravdu málokdo, a proto se podívám na to, co nám mobil dává, ale především bere.
Mobilní telefony se stále zdokonalují, mění design, přibývají jim stále nové funkce, hry. Každý chce mít zkrátka ten nejmodernější, nejlepší, nejhezčí mobil. Ale když se zamyslíme nad tím, jakou měl mobilní telefon zásadní roli v minulosti, jen těžko uvěříme. Vždyť mobil nám má sloužit ke komunikaci hlavně v těžko dostupných místech, abychom si mohli zavolat přinejhorším pomoc či se spojit se známými. Je celkem zarážející, že dnešní mládež se zajímá pouze o to, jaké má jejich přístroj funkce, vzhled, ale na to podstatné zapomínají. V dnešní době umožňuje skoro každý přístroj připojení k internetu, a proto nesmíme zapomínat na zásadní problém, závislost.
Jsem přesvědčen, že na světě je každý pátý závislý na svém telefonu. Dokonce rodiče této závislosti napomáhají tím, že svěří tento přístroj malým dětem. Domnívám se, že dítě tak nízkého věku nemůže tento přístroj zkrátka využít. Jakou roli tedy hraje mobilní telefon v našich životech?
Myslím, že velmi důležitou, ale zkrátka pro mladé nepotřebnou. Na druhou stranu tento důchodci tento přístroj mohou velmi dobře využít.

 

Hodnocení: 1 = výborně

Za tuto slohovou práci jsem obdržel známku 1, získal jsem hodnocení 28/30 (podle bodování u maturity).