Domácí spotřebič – popis

 

Jméno práce: Domácí spotřebič

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): brich

 

 

 

Mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba je kuchyňský elektrický přístroj, sloužící k tepelné úpravě pokrmů.

Ohřev potravy je zajištěn pomocí elektromagnetického záření o obvyklé frekvenci 2,45 GHz. Dochází k tvorbě tzv. mikrovln, které se odrážejí od kovů a následně procházejí vzduchem, sklem, plastem, keramikou i papírem. Při pronikání do ohřívaných potravin rozkmitávají molekuly vody, cukrů a tuků rychlostí až dvě miliardy kmitů za sekundu. Molekuly, kmitající touto vysoce efektivní rychlostí, vytváří teplo nejen na povrchu, ale i uvnitř potravy.

Tento kuchyňský spotřebič řadíme mezi energeticky úsporné spotřebiče. Mikrovlnná trouba disponuje svou rozsáhlou škálou kladných vlastností, jako je především rychlost a skladnost. Průměrné rozměry tohoto přístroje jsou přibližně 450 x 250 x 300 mm s odhadovaným objemem 20 litrů. Váha se pohybuje v rozmezí 9 až 12 kilogramů.

Základem celého zařízení je plastové tělo ve tvaru kvádru, na kterém v přední části přiléhá bezpečnostní systém zamykacích dvířek. Do těla dvířek je zapracováno průhledné sklo, které nám umožní sledovat průběh ohřevu potravin. V duté části těla mikrovlnné trouby je umístěn unášeč talíře se skleněným talířem na jeho svrchní části. Mimo dutou část trouby nalezneme ovládací panel, kde je umístěn časový spínač umožňující nastavit potřebný čas a intenzitu mikrovln.

V dnešní době se používání tohoto efektivního přístroje značně zintenzivňuje a stává se nedílnou součástí každé moderní domácnosti.

 

Hodnocení: 1 = výborně