Dovolenkový manuál běžného Čecha – fejeton

 

Jméno práce: Dovolenkový manuál běžného Čecha

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Myška

 

 

 

 

Dovolenkový manuál běžného Čecha

Příprava na dovolenou u běžného Čecha obvykle začíná týden před odjezdem. V práci rozhlásí, že si jede konečně odpočinout, začne si křečkovat zásoby na cestu a učit se tři, čtyři pro něj zásadní fráze, kterými si může v případě potřeby postěžovat nad jídlem nebo ubytováním.

Dva dny před odjezdem nervozita rychle stoupá. Rodinka našeho hlavního hrdiny si rve do kufrů všechny možné i nemožné věci. Děti už si stihly sehnat slovník sprostých slov.

Při odjezdu si skupinka turistů překontroluje jestli má všechno a s vypětím veškerého úsilí se narve do auta. Typicky se však někdo po půl hodině až hodině začne ošívat, že nemá doklady, peníze, nebo jinou důležitou věc a je třeba se pro ní vrátit.

Po dalších pěti hodinách cesty přichází doba, kdy se řidič začne poohlížet po levném benzínu k natankování. Za další dvě hodiny na desáté pumpě se zjištěním, že je to všude stejné, se konečně benzín nabere.

Po plus-mínus čtrnácti hádkách se dorazí na místo. Po vydatném spánku a prvotní euforii, že češtině zde nikdo nerozumí, je na řadě procházka v outdoorovém oblečení, s níž přichází zjištění, že nadávat cizímu muži do idiotů se nevyplácí, zvláště když je v městečku více Čechů než domorodců.

Po spoustě nudy na pláži, vybrakování rautů a švédských stolů a mnoha výletech přichází úplné vyčerpání. Celá rodinka se už těší do práce a do školy.

Hlavně, že si na dovolené odpočinuli.

 

Hodnocení: 1 = výborný

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.