Haló, sousede! – fejeton

 

Jméno práce: Haló, sousede!

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Petr Bodna

 

 

 

Haló sousede!!

Zvonek. Už je tu zase! Je to normální? Teprve půl osmé v sobotu ráno a sousedka znovu zvoní. Někdo se žení nebo si snad koupila levné mléko v supermarketu? Dennodenně nové a nové informace. Pomalu se začínám divit, že to babičku pořád baví. Pravidelně v půl osmé, v jedenáct a ve 4 odpoledne. Kdo žije na vesnici nebo jezdí k babičce na prázdniny, určitě chápe.

Sousedské vztahy jsou krásné i šílené zároveň. Můžete se snažit jak pes, ale i tak vás někdy nebudou prostě mít rádi. Snad nejhorší v bytovce… Člověk jen jde okolo. V lepším případně vykoukne osamělý stařík, začne vykládat o svých problémech a zážitcích z mládí a hodina nudy je pryč. Jistě to bylo čirou náhodou a na 100% nepokukoval z okna po někom, komu by si zanadával. V horším případě, stará fúrie z 3. začne řvát na celou chodbu, že „kdo si zase neočistil boty u vchodu, nezamkl večer dveře, nebo si nedej bože večer během jejího seriálu zahrál na klavír. Dejte pokoj. Mějte se.“ A ve snad nejlepším případě nikde nikdo a cesta do bytu je volná. Chodit po tmě se taky nevyplácí, již 3x jsem zakopl o něčí polobotky- mimochodem, od té doby se nehnuly z místa.

Nakonec to dopadá tak, že postupem času chodíte po špičkách nebo přikrčení pode dveřmi, aby vás náhodou nikdo neviděl- jen tak pro jistotu. …

 

Hodnocení: 1 = výborně