Dříve jsem si myslela, že čas ubíhá pomaleji

 

Jméno práce: Dříve jsem si myslela, že čas ubíhá pomaleji

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Vendula

 

 

 

 

Dříve jsem si myslela,že čas ubíhá pomaleji

Představ pod pojmem čas je mnoho.Každému z nás jež uslyší otázku „Co si představíš pod pojmem čas?“ se vybaví fyzikální veličina, časové pásmo,hodinky a hodiny. Podle mě je však v tomto pojmu ukryto mnohem víc. Je to něco, co ve velké míře ovlivňuje náš život. Ať už ubíhá rychle či pomalu, nebo je ho dostatek či nedostatek.

Když se zamyslím nad tím, kolik volného času jsem měla dříve a kolik mám teď, dojdu k jednoznačnému výsledku. Rozhodně jsem ho měla více, a proto také pomaleji ubíhal. Když jsem se nudila a měla dlouhou chvíli, byl mi na obtíž. Neměla jsem tolik povinností a zájmů. Volného času jsem měla více a trávila jsem ho jinak než teď.

S příchodem na střední školu jsem začala spoustu svého volného času věnovat škole a jiným zájmům. Najednou čas začal ubíhat strašně rychle a nyní je pro mě volný čas vzácností, která se objeví jen zřídka. Někdy mám chuť vykřičet do celého světa: „Živote zpomal, nestíhám!“. Odpočítávám každý všední den a jediné na co se celý týden těším, je zasloužený víkend,kdy můžu spát ráno do desíti. Nastalo pro mě období, kdy se těším na tu chvíli, až si lehnu do postele a  budu „zírat do blba“, jen tak přemýšlet. Těším se na tu chvíli,která mi dříve přišla bezúčelná a na obtíž. Asi je to tak schválně na světě zařízeno, aby si člověk začal vážit toho co měl, až když to ztratí.

Co budu dělat až budu dospělá, když mi teď , v 16 letech, čas „letí jako bláznivý“? Tak na tuto otázku mi bohužel odpoví asi jen čas. V tomto případě se řídím citátem : „Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá zpráva je, že vy jste pilot.“

 

Hodnocení: 1 = výborně