Etiketa není jen na láhvích

 

 

Jméno práce: Etiketa není jen na láhvích

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Cerdy

 

 

 

 

 

Kde zmizeli Ganltemani pánové?

Vím, že je nanejvýš pošetilé očekávat v “době digitální“, přítomnost elegánů v dobře střižených oblecích s řetízkem hodinek zavěšeným v knoflíkové dírce vesty, kteří otevírají dívce dveře a mezi jejichž kvality patří slušné vychování a pracovní gramotnost, nežli schopnost vypít půllitr světlého ležáku brčkem.

A propo, vždyť ani sako není a nikdy nebylo nutností. Co na vzhledu, když v dnešní době je dobrý vzhled preferován před chováním? Všemožné outfity, složité střihy obyčejného trika, nebo naopak svršek připomínající svou stavbou spíše hadr na podlahu. Vzezření příšerné, avšak na dnešní dobu módní a požadované. A chování?

Člověk, který je IN, díky svému OUT fitu, by mohl mít chování vhodné svému vzezření ne? Vždyť dle dnešních měřítek je to vlastně onen elegán v saku s hodinkami a pěšinkou.

Je tedy chování přízemního imbecila módní?

Jít do schodů před dámou, tlačit se ve frontě, do dveří, do autobusů a tramvají, za každou cenu prosadit svou osobu v davu a oslňovat svou deseti- slovnou přisprostlou zásobou všechny kolem!

Inu doba je jiná, avšak opravdu je “tohle“ vyžadováno?

Ano etiketa. Je vidět, že dnešní generace za tímto slovem vážně vidí jen vzhled. Jsme láhve putující po pásu a čekající na svou nálepku, jelikož ona je to, co nám dá tvář.

Jsme pěšáci, jen masa ovlivňována menšinou slavných tváří ve svých nejnovějších kolekcích. Avšak zapomínáme na to, že tyto idoly se musí jaksi společensky prezentovat a alespoň minimum etiky v sobě chovají. Dochází těm borcům, číčám, frajerům, šťávám a týpkům vůbec to, že tím že si na sebe vezmou stejné triko, kalhoty, boty a doplní to stejným účesem, jaký nosí jejich idol, tak přesto přese všechno jim stále nejsou?

Tam kde není třeba inteligence, přeci není nutná zdvořilost a vychování. “Tak si na to říhnem a hotove. Šak to je zbyteční.“

Děkuji.

 

Hodnocení: 2 = velmi dobře