Pokrok přinášejí ti, kteří se snaží měnit vše, co není v pořádku – úvaha

 

Jméno práce: Pokrok přinášejí ti, kteří se snaží měnit vše, co není v pořádku

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Duffina

 

 

 

 

POKROK PŘINÁŠEJÍ TI, KTEŘÍ SE SNAŽÍ MĚNIT VŠE, CO NENÍ V POŘÁDKU

Před pár dny nastala chvíle, kde se poslední číslovka roku 2014 změnila na pětku. Jak to tak chodí, pro většinu obyvatel naší planety znamená tento přechod dát si nějaké to předsevzetí. Mezi oblíbené patří snaha o shození přebytečných kil, které občas nevytváří zcela perfektní dojem. Odhodlaným jedincům, jdoucím si za svou vysněnou postavou, by se mělo fandit. Dojdou-li navíc do bodu, kdy své novoroční rozhodnutí změnit vše, co není perfektní, dodrží, nezbývá než před nimi imaginárně smeknout klobouk.

Otázkou však zůstává, zda protnou pomyslnou cílovou pásku z vlastní vůle nebo je donutí okolní vlivy (popularita v kolektivu, nátlak nebližších,…). Žijeme ve 21. století, v době, kdy jsou naše životy silně ovlivněny tolik oblíbenými sociálními sítěmi jako je např. Facebook. Tento modrobílý gigant je natolik mocný, že jen silní mu dokážou odolat. Mladí dospělí, troufám si oslovit i starší, sáhněte si na srdce a odpovězte na otázku: Nepořizujete fotografie jen z důvodu, že toužíte po velkém množství „palců nahoru“ neboli „lajků“ ke svému nově sdílenému snímku či aktualizovanému statusu? Možná právě tato chtivost nejvyššího čísla oblíbenosti u zveřejněného příspěvku žene některé stále dopředu. Chlubí se svými pokroky ve zmenšování „faldíků“ v partiích těla, o kterých si myslí, že nejsou v pořádku. Ovšem dá se tato volba „se sebou něco udělat“ považovat za správnou?

Dá se říct, že se populace ohledně tohoto tématu dělí na dva tábory: strana odpůrců, co hubnoucí jedince kritizuje, že jim nezáleží, kolik kilogramů jim ubude, ale nakolik se zviditelní. Na druhém břehu fandové, podporující i ve chvílích nejtěžších „shazovače kil“, rozhodující se, zda svůj boj o lepší figuru neukončí, i přes ztracení internetové popularity.

Ke komu se přikláníte vy? Já jsem v pozici fanynky. Ptáte se proč? Na otázku odpovím otázkou: Nepřijde vám obdivuhodné, že se někdo „vyhecuje“ ke snížení tělesných tuků jen proto, aby měl třeba i o jediný „lajk“ u svého příspěvku znázorňujícího jeho postupy vpřed v hubnutí? A kdoví, třeba motivuje i další k přinesení svých pokroků…

 

Hodnocení: 1 = výborně: Komentář od profesorky na gymnáziu, kde studuji posledním rokem:
Kompaktní zkušené vyjadřování, stylisticky slušné, obsahově v pořádku

 

Jde o velmi zvláštní téma (já ho nevymýšlela), a proto jde práci také nazvat: 1. vliv moderní doby, 2. ovlivnění sociálními sítěmi, nebo 3. snaha změnit se.