Facebook vs. realita – úvaha

 

Jméno práce: Facebook vs. realita

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Majda Barancová

 

 

 

 

Facebook vs. realita

Stal se součástí našeho každodenního života. Ať jsme doma u počítače, jedeme autobusem, sedíme ve škole či v práci, neustále jsme připojeni. Máme ho v počítači, mobilu, tabletu nebo v jiném moderním zařízení. Jen málokdo si umí představit život bez něj a skoro každý ho vlastní. Ten, kdo ho nemá, je tzv. „out“. Samozřejmě každému je hned jasné, že myslím facebook. Zamysleli jste se už někdy nad tím, co nám dává, ale hlavně bere?

Facebook zveřejňuje naše soukromí a ukazuje ho celému světu. Nejhorší je, že to ukazujeme dobrovolně. Dříve se lidé fotili, aby tím vytvořili vzpomínku na určitý moment. Teď jde hlavně o to, abychom udělali co nejoriginálnější pózu a výraz. A proč? Přece abychom dostali co nejvíce „liků“ od přátel, kteří vlastně ani nejsou naši praví přátelé. Někdo má na facebooku přes 500 přátel. Je vůbec možné, mít tolik přátel? Když se potkají, sotva se pozdraví nebo se na sebe jenom divně podívají. Takhle přeci nevypadá opravdové přátelství.

Samozřejmě má tato aplikace i své výhody. Komunikace je mnohem jednodušší, obzvlášť když máte kamaráda z velké dálky a nemáte čas za ním dojíždět. Nebo když potřebujete zjistit nějaký úkol do školy, prostě napíšete spolužákovi do chatu. Facebook nám zjednodušuje život, proto ho skoro každý má.

Musím se přiznat, že patřím mezi lidi, kteří ho používají každý den. Jenomže si myslím, že jsme na něm až moc závislý. Podle mého názoru, bychom se měli snažit více vnímat reálný svět a pokusit se omezit sociální sítě jako je facebook.

 

Hodnocení: neuvedeno