Mít, či nemít Facebook? – úvaha

 

Jméno práce: Mít, či nemít Facebook?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Monika

 

 

 

 
Mít, či nemít Facebook?

Každý by se měl nad tím zamyslet, protože sociální síť jménem Facebook (Fejs, EfBéčko, Fakbuk) je v dnešní době velice nebezpečný. Žádná síť dosud nepostihla lidský život tak, jako právě tahle. Samozřejmě, že ne každý uživatel ho “žere“. Ale jsou zde i lidi, kteří touto sítí doslova žijí.
Facebook je možná dobrý na to domlouvat se s kamarády a prohodit s nimi pár slov místo smsek, ale na druhou stranu je velice nebezpečný hlavně pro nezletilé.
Jedná se o lechtivé fotografie a statusy, ale především naprostou ztrátu soukromí! Každý na facebooku si může přečíst váš status o tom, co právě děláte a nebo co se vám právě honí hlavou. Také je dost pravděpodobné, že se domlouváte s člověkem, který je vlastně úplně někdo jiný, než si myslíte. Většina těch nezletilých (především děvčat) je natolik naivních a důvěřivých, že se nechají zlákat např. na obnažování před kamerou, nafocení erotických fotek a v nejhorším případě jsou ochotni s tím člověkem setkat osobně a nebo mu předat vlastní kontakty, což je největší chybou, protože nikdy neví s kým mají tu čest se setkat. Myslím si, že rodiče těchto dětí by v dnešní době měli být obeznámeni s bezpečností tohoto serveru.
Vážně Vám stojí za to být in a mít Facebook? Nebojíte se rodiče o své děti? Vždyť mít založený účet na Facebooku je úplně stejné, jako pustit své dítě s cizím člověkem ven. Počet registovaných se šíří rychle, řada lidí si v něm žije druhý život, doufajíce, že plnohodnotný. Navíc vzniká určitý druh závislosti na sociální síti. Místo učení a mimo školních aktivit se raději děti připojí na Facebook . Přidávají, sdílejí dokumenty a píší si statusy.
A Vy co ho máte, kolik facebookových “přátel“ opravdu znáte osobně? Raději jděte ven s kamarády, na plavání, do “fitka“, na kafe,na “diskotéku“, nebo se učte a čtěte knihy. Vše z těchto aktivit je určitě lepší, než sedět doma u počítače. Vím, že registrovaných lidí bude stále více přibývat, ale doufám, že si alespoň někdo vezme má slova k srdci a třeba právě jemu tehle postoj k sociálním sítím změní život.
Monika Mikšovská,
Obchodní akadamie Kolín

 

 

Známka: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.