Festival jídla letos slavil úspěch – zpráva

 

Jméno práce: Festival jídla letos slavil úspěch

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): _Barca_

 

 

Zpráva na téma Prague food festival (zadání maturitní práce)

Prague Food Festival 2018 byl zahájen v pátek 16. března a své návštěvníky hostil během tří dnů až do neděle 18. března. Akce se konala v areálu výstaviště v pražských Letňanech. Vstupné činilo 450 Kč v předprodeji, na místě stál vstup o stokorunu více. Festival vítal jak milovníky tradiční české kuchyně, tak i vyznavače exotických jídel.

Letos festivalu vévodila asijská jídla, především to byly cukrovinky a dezerty z Japonska. Nechyběly ani korejské rybí speciality a pokrmy z mořských řas. Nezvykle ostrá indická jídla byla návštěvníky hodnocena velmi pozitivně, oproti loňskému roku, kdy musela být tato část festivalu zrušena kvůli technickým závadám. Z evropské části světa se realizovala výroba pralinek pravé belgické čokolády, které předcházela přednáška o pěstování kakaa a zpracování kakaových bobů.

K ochutnání bylo na výběr z nepřeberného množství druhů jídel – od typických moravských koláčů přes ryby, vegetariánské a veganské speciality, mořské plody, masa žraločí, klokaní i psí, nevídané druhy rostlina hub až po makromolekulární kuchyni. Pozadu nezůstaly ani nápoje – oblíbená byla ochutnávka červených italských vín a jiných alkoholických nápojů.

Na festival byly pozvány přední osobnosti české kuchyně, například Zdeněk Pohlreich, Roman Vaněk nebo Markéta Hrubešová. Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich předvedl své vyhlášené gastronomické schopnosti při vaření mořského okouna. Nebyli však pozváni pouze vrcholní kuchaři – organizátoři festivalu přizvali i významné farmáře, dodavatele delikates i nápojů, představitele českých obchodů s potravinami a majitele luxusních pražských restaurací.

Akci hudebně doprovázely převážně české a slovenské kapely. Doprovodný program počítal i s nejmenšími – děti měly možnost zahrát si v dětském koutku, skákat na skákacím hradě nebo si užít třicetiminutové kouzelnické představení. Pro starší děti a dospělé byl připraven workshop zdobení muffinů. Na výstavě se také nacházel stánek s rybářskými potřebami, kde se promítala prezentace o rybách evropských vod.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

Počet slov: 284 (bez nadpisu)