Prague Food Festival – zpráva (2)

sloh

 

Jméno práce: Prague Food Festival

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): karolina

 

 

Prague Food Festival 2018

VÝCHOZÍ TEXT

Prague Food Festival 2018 je určen všem lidem, kteří se zajímají o gastronomii. Kdy: pátek 16. března – neděle 18. března 2018 Kde: areál výstaviště v pražských Letňanech Vstupné: 450 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě Z programu vybíráme: x výroba pralinek z pravé belgické čokolády x degustace jídel světové kuchyně (www.praguefoodfestival.cz, upraveno)

Zpracování: zpráva do časopisu Vaříme s láskou o průběhu akce představené ve výchozím textu

 

Gastronomický zážitek – Prague food festival 2018

Všichni příznivci výborného jídla měli možnost navštívit od pátku 16. března až do neděle 18. března Prague food festival.  Příchozí mohli ochutnat mnoho druhů různorodých pokrmů a také si sami vyzkoušet některé zajímavé postupy.

Akce se konala v areálu výstaviště v pražských Letňanech a vstup byl možný od rána až do večerních hodin. Před samotným vypuknutím byla událost velmi propagována, hlavně na sociálních sítích a také na webových stránkách (www.praguefoodfestival.cz), kde se daly také pořídit lístky v předprodeji za zvýhodněnou cenu (to bylo 450 Kč).  Na místě pak vstup vyšel na 550 Kč, děti pod 12 let měly vstup zdarma.

Nejnavštěvovanějším stanovištěm se stal stánek s belgickými pralinkami. Zájemci měli příležitost si vyzkoušet samotnou výrobu pralinek z pravé belgické čokolády a svůj výrobek si pak odnést domů. Pro méně odvážné byla i možnost si zakoupit už profesionálně připravené pralinky.

Stánek s degustací jídla světové kuchyně byl také velmi oblíbený. Světoví profesionální kuchaři se sjeli z celého světa a lidé je mohli pozorovat při práci a pak pokrmy ochutnávat.  Škála byla opravdu rozmanitá, od thajské přes francouzskou až po mexickou kuchyni.

Vždy k večeru během všech tří dnů proběhla na hlavním podiu ohnivá flambovací show. Ke konci pak lidem bylo rozdáno právě čerstvě opečené sladké ovoce. Akce nebyla uvedena v programu a možná i proto měla, dle poskytnutých rozhovorů, obrovský úspěch.

Celkově, podle zpětné vazby návštěvníků na sociálních sítích, festival slaví velký úspěch a bylo také oznámeno, že chystají na začátek léta další program. Hlavní organizátor festivalu uvedl: „Připravovali jsme něco tak velkého poprvé, proto jsme nevěděli, co máme očekávat. Za náš celý náš tým mohu říci, že jsme velmi spokojeni a těšíme se na další akci.“

 

Hodnocení: 1-2 = výborně/chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.