Prague Food Festival – zpráva

sloh

 

Jméno práce: Prague Food Festival

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): Adéla Š.

 

 

 

Prague Food Festival 2018

Jako každým rokem se v polovině března uskutečnila gastronomická akce v areálu pražského výstaviště v Letňanech.

Prague Food Festival byl zahájen již v pátek 16. března v pražských Letňanech v areálu č. 3 od 11. hodiny ranní. Trval přes celý víkend a byl ukončen v neděli 18. března v 17. hodin odpoledne. Vstupenky bylo možné koupit v předprodeji za 450,- Kč, anebo přímo na místě za 550,- Kč. Akce se setkala s velkým zájmem široké veřejnosti. Nejen lidé pracující v gastronomii, navštívili tento festival.

Po celém areálu jste mohli narazit na různorodé stánky s kulinářskými skvosty. V některých si mohli kolemjdoucí sami vyzkoušet připravit lehčí jídla, či pouze degustovat jídla již připravená. Čekala na Vás česká kuchyně, ale také i cizorodá jídla z Asie, Ameriky a některých evropských zemí. Každý si zde našel, to co mu chutnalo.

Někteří kuchaři nabízeli i speciální koření za výhodnou cenu nebo speciální oleje. Nejvíce navštěvovaným stánkem se stal belgický s pravou tmavou čokoládou. Lidé čekali i desítky minut ve frontě, aby se mohli podívat, jaké produkty zde byli k dostání. Belgičtí cukráři před vašima očima připravovali výborné pralinky z pravé belgické tmavé čokolády, které jste následně mohli ochutnat a koupit.

Organizátor Prague Food Festival 2018 Jiří Omáčka akci hodnotil velmi kladně a dodal: „Jsem nesmírně rád, že se do Prahy dostavilo tolik úžasných kuchařů a cukrářů se svými neobyčejnými recepty a nebáli se o ně s tolika návštěvníky podělit. Počasí bylo po celý víkend příznivé, což se odrazilo na počtech návštěvníků. Doufám, že si většina tento festival užila, stejně dobře jako já.“ Oceňujeme organizaci této akce a přejeme do budoucna hodně štěstí kuchařům a cukrářům.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.