Hortense Ullrichová – životopis

literatura

 

 Jméno: Hortense Ullrichová

 Zařazení: Spisovatelé

 Přidal(a): David Hamp

 

 

Hortense Ullrichová

Tato německá spisovatelka se zaměřila na prózu psanou pro dospívající dívky. Své příběhy dokáže psát s humorem a nadsázkou. Hortense se nezabývá závažnými tématy – snaží se spíše pobavit a potěšit. A to se jí – vzhledem k ohlasům veřejnosti – velmi dobře daří. Ačkoli se tedy nejedná o krásnou literaturu, nelze říci, že by dílo Hortense Ullrichové byl jen tak nějaký brak.

 

Život

Hortense Ullrichová se narodila 19. prosince 1956 ve městě Saarland v Německu. Dosud žijící autorka vystudovala průmyslové návrhářství a design ve Wiesbadenu, ale hned po studiích se začala živit jako publicistka a redaktorka v odborných časopisech.

Spisovatelka byla ve svých prozaických dílech ovlivněna zejména svými dvěma dospívajícími dcerami. Do příběhů vkládá svůj senzační smysl pro humor a situační komiku. Příběhy jsou psané o mladých lidech a určené mladým lidem. Bezpochyby se ale pobaví i dospělí.

Hortense Ullrichová píše jednoduché příběhy ze života třináctileté dívky Jojo. Díky humoru si příběhy této puberťačky oblíbili čtenáři po celé Evropě. Hortense ale vydala také trilogii o sourozencích, která je určena nejen pro dospívající dívky, pobavit by měla také dospívající chlapce. Trilogie o těchto sourozencích začínají vždy souslovím: „1 000 důvodů, proč…“ Je v nich zachycen odlišný pohled dívek a chlapců na první lásky a také to, jak odlišně se obě pohlaví vyrovnávají s milostnými trably.

Díla Hortense Ullrichové jsou o mladých lidech a jejich běžných starostech. Takových, kterým se my dospělí už jen smějeme a vzpomínáme na dobu, kdy mi sami jsme něco podobného zažívali. Příběhy této autorky jsou určeny prvotně pro dospívající dívky, pobaví se ale i chlapci a rodiče. Trapasy jsou na denním pořádku a o nedorozumění není nouze.

 

Dílo

Čarodějnice se nelíbaj – Jojo žila skvělý život – byla oblíbená v kolektivu, a to jak u chlapců, tak i u dívek. Do třídy ale přišla nová dívka Serafína, která převzala veškerou autoritu. Navíc založila prestižní klub jen pro „zamilované“, kam mohou patřit pouze dívky, které už s někým chodí. Nejlépe s klukem z deváté třídy.

Pusa je jen začátek – Kniha vypráví o klasických problémech dospívajících – láska, trapasy, problémy s rodiči a mladšími sourozenci. To je život mladé Jojo, hlavní hrdinky tohoto příběhu.

A kdo má rád mě? – Jojo má svého přítele, svůj čas ale musí dělit mezi něj a nejlepší kamarádku Lucilu. Proto je potřeba najít kluka také pro Lucilu.

Kdo se líbá naposled – Jojo nyní chodí se Svenem a spolužačky jí tento vztah závidí. Proto se Jojo neustále ptají, jak na to, aby i ony mohly sbalit svého vysněného kluka. Důvodem je také to, že Jojo se spoustě kluků líbí. A nejen tahle zápletka způsobí to, že se vztah Jojo a Svena poněkud zkomplikuje.

Láska z čistajasna – Vztah Jojo a Svena vychází, možná by bylo třeba ještě trochu více romantiky. Proto se Jojina nejlepší kamarádka Lucila rozhodla, že si také najde kluka – Jojina expřítele Justuse. K tomu ale bude potřeba ho trochu popostrčit.

Pink Muffin@Berry Blue – Kniha vypráví příběh muže Joachima Friedricha (BerryBlue) a autorky Hortense Ullrichové (Pink Muffin) – oba se na knize podíleli. Jednoho dne pošle BerryBlue omylem e-mail na adressu PinkMuffin. A poté následuje smršť událostí, která vypráví příběhy dvou naprosto odlišných lidí, kteří spolu nemají nic společného. Každý si vede svůj vlastní život, oba jsou úspěšnými spisovateli, kteří se dali dohromady díky náhodnému e-mailu.

1000 důvodů, proč se nezamilovat – První díl, který vypráví o sourozencích, kdy Sanny se bojí, že není schopná se zamilovat a její bratr Konny se lásce vysmívá.

1000 důvodů, proč se nelíbat – Konny, zklamaný láskou, zakládá Klub nelíbačů. Jeho sestra Sanny je konečně zamilovaná, její problém ale spočívá v tom, že Theo ji dosud nepolíbil.

1000 důvodů, proč se (ne)trápit s láskou – Kniha je příběhem Sanny a jejího bratra Konnyho. Jedná se již o třetí díl, který vypráví o trablech těchto dvou sourozenců. Oba dva se snaží zjistit, proč je lepší se láskou netrápit.