Ideální rybář – popis

sloh

 

Jméno práce: Ideální rybář

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Jan Svoboda

 

 

Ideální rybář

Pro svou práci jsem se rozhodl charakterizovat ideálního rybáře. Toto téma jsem si vybral, protože na ryby sám občas chodím a myslím si, že vím, jak takový ideální rybář má vypadat.

Jeho vzhled je vcelku prostý, více méně jsou všichni rybáři podobní a liší se jen maličkostmi. Většinou se jedná o staršího muže, který nikam nespěchá a neví, co se svým volným časem. Na nohou má holínky, které dále navazují na brodící kalhoty, všechno tohle oblečení se vyrábí z gumového a voděodolného materiálu, aby rybář mohl bez promočení do vody. Na trupu ho hřeje teplá bunda, a aby neprochladl pod bundu si natáhne ještě termo prádlo. Hlavu mu pokrývá čepice, která tento outfit skvěle doplňuje. Nyní už chybí jen batoh s vybavením, všechny ty háčky, návnady a ostatní pomůcky nemůže přeci nosit v ruce!

A jeho vlastnosti? Rybář by měl vynikat trpělivostí, často se stane, že na rybu čeká celý den a někdy dokonce neuspěje vůbec. Nesmí ho to ale odradit od toho, jít další den znovu a pokusit se rybu ulovit. S trpělivostí se pojí i vytrvalost, která je velice důležitá a dle mého názoru je to jeden z hlavních rysů rybáře. Pravý lovec ryb by se ale měl pyšnit také pečlivostí. Rybaření totiž začíná dávno před tím, než rybář přijede k vodě, připravit všechny návnady a jiné pomůcky je velice náročné a dlouhotrvající.  Za další důležitou vlastnost považuji i šikovnost, není totiž vůbec snadné rybu vykuchat, očistit od šupin nebo třeba uříznout hlavu.

Na závěr, bych rybaření doporučil všem, ať už jste se v předchozím textu našli, či nikoli. Lovení ryb mě naučilo vlastnostem, které jsem před tím neměl, což považuji za velký klad! Vše, co jsem výše zmínil je moje představa ideálního rybáře, avšak nemusíte tyto vlastnosti mít, abyste mohli rybařit, rybaření je skvělé v tom, že je pro každého!

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně