Jak mi teklo do bot – vypravování

 

Jméno práce: Jak mi teklo do bot

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): nika

 

 

 

 

Jak mi teklo do bot

Tento příběh se stal před několika lety našemu společnému známému, který je vášnivý chovatel hadu.

 

Byl to den jako každý jiný, manželka v kuchyni vařila oběd a já seděl na gauči a sledoval fotbal. Když někdo zazvonil. Šel jsem otevřít a tam stal náš soused a držel v ruce zraněného holuba. Podal mi ho se slovy, že ten už se hodí jen tak pro hada. Nebyl jsem sice moc nadšený, protože malý holub pro sedmi metrovou krajtu Bohunku je malé sousto. A vím, že se ráda poohlíží po něčem dalším. Ale nedalo mi to a vzal jsem ho.

 

Šel jsem do pokoje za Bohunkou, a ta hned věděla, že jí něco dobrého nesu. Zvedla hlavu a jezdila z jedné strany na druhou. Ještě že terárium bylo přes celou místnost, takže jsem měl dost času na to, abych otevřel dveře a holuba jí hodil. Ale to jsem si myslel jenom já. Jakmile jsem otevřel dvířka a pustil holubici z ruky, vzlétla. Což jsem vůbec nečekal. Boženka to vzala útokem a místo holuba chytla mou ruku a vtáhla mě do terária. Okamžitě se začala kolem mě ovíjet.  A každou smyčku utahovala, až jsem slyšel praskat kosti. Stihnul jsem tak akorát zařvat. To naštěstí slyšela moje malá dcera a přišla se zamnou podívat. Jakmile mě viděla, zavřela dvířka od terária a běžela pro mou ženu a křičela: „ Mami, Bohunka nám papá našeho tatínka.“ Ještě, že žena byla pohotová a rychle přiběhla. Použila preparát na hadí roztoče, který při nastříkání do očí hada jej paralyzoval. Tím had povolil smyčku a já se vysoukal s terária.

 

Sedli jsme do auta a jeli jsme na pohotovost, kde mi zjistili tři zlomená žebra a klíční kost. Samozřejmě jako příčinu jsem uvedl pád ze schodů. Teprve při příjezdu domů jsem si uvědomil, co se mi mohlo stát. Nebýt mé dcery a manželky jsem se mohl stát součástí potravního řetězce.

 

Náš známý na hady nezanevřel a chová jej dál, ale zvětším respektem. Bylo to pro něho velké ponaučení.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně