Jaký mám názor na distanční výuku? – úvaha

sloh

 

Jméno práce: Jaký mám názor na distanční výuku?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Lucie

 

 

 

Distanční výuka

Může být výuka na dálku tak kvalitní jako výklad od učitele ve školních lavicích? Stejnou otázku jsem si pokládala na začátku loňského jara. Situace, kdy byla zakázána prezenční výuka, mě donutila k zamyšlení.

Distanční výuka má z mého pohledu řadu nevýhod, ale po krátkém dumání jsem našla i pár výhod. Zaspala jsem? Nevadí, půjdu napsat test v pyžamu. Naštvala jsem učitele? Nevadí, učitel mi vynadá pouze přes mail. Nemohu najít v učebnici důležitou informaci? Nevadí, najdu si ji na internetu.

Ano, počítač je pro žáky dnes pomocníkem v mnoha ohledech, ale dokáže nám mail nahradit rozhovor s učitelem? Nejsem si jista. Ve chvíli, kdy přestanu chápat látku, tak mi zpráva s vysvětlením rozhodně nepomůže, tak jako výklad z očí do očí.

Další nevýhodou je, že se často v pohodlí domova dostáváme do velmi nepříjemných situací. Jednou z nich je neustálé odkládání povinností. Tímto nekonečným oddalováním si jistě prošel každý žák. Udělám domácí úkol z ekonomiky, anebo si pustím další díl oblíbeného seriálu? Možnost volby mě sváděla k prokrastinaci. Myslím, že ve školní lavici dostáváme od učitelů řád, který jsem po dobu strávenou v mém pokoji postrádala. V neposlední řadě mi scházel kontakt se spolužáky.

Distanční výuka je rozhodně velmi zajímavá na zkoušku, ale z mého pohledu rozhodně není snadné být sám svým vlastním pánem a organizovat si čas.  A na závěr bych chtěla říct, že není nad běžný prezenční výklad i přes to, že nám moderní technologie nabízí možnost výuky na dálku.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.