Jsem nepoužitelná – chybu jsem udělala už podruhé – vypravování

 

Jméno práce: Jsem nepoužitelná – chybu jsem udělala už podruhé

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Peťuli

 

 

 

 

 

Jsem nepoužitelná – chybu jsem udělala už podruhé

Každému se to stalo jistě minimálně jednou.  Ale někomu se to stane i dvakrát.  Stalo se to na podzim,roku 2000. Tenkrát se slavily narozeniny mojí maminky a sešla se celá rodina. Tetičky a strýčkové, babičky a dědečkové, vnoučata a neteře. No co vám budu vyprávět. Sešlost na zahradní párky tak akorát.

Po pořádně oslavených narozeninách byla neděle. Naštěstí jsem neměla moc věcí na zařizování a tak jsem si mohla přispat. Jasně, že se mi nechtělo nic dělat, přesto mi nezbylo nic jiného. Psí společník Lucky už skákal nedočkavostí a těšil se na procházku. Tak jsem tedy vstala, popadla vodítko a vyrazila. Mezi dveřmi jsem se zastavila, podívala se na nohy a pomyslela. „ty trdlo a co boty??“ No nic. Zase jsem se vrátila do bytu, obula boty a znovu vyrazila ven. Při druhém pokusu jsem došla až před dům a kde mě celkem překvapila zima. „ Kdo by v říjnu čekal, že bude venku  5°C?? „ Tak jsem znovu utíkala dovnitř pro mikinu. Lucky na mě koukal a bral to celé, jako nějakou hru. Po chvilce jsem vyšla. Říkala jsem si „ tak snad na třetí pokus už to vyjde “ Mikinu jsem měla, boty jsem měla, psa jsem měla – můžeme vyrazit.  Došli jsme do parku před domem a já sáhla ze zvyku do kapsy pro balónek. NEBYL TAM! „Tak si dneska házet nebudeme“ pomyslela jsem si.  Z dálky ke mně přicházela kamarádka Lenka, se kterou spolu venčíme psy a Lucky jí běžel přivítat.  Když oba došli až ke mně, tak jsem chtěla Luckyho připnout na vodítko, aby se nepotuloval.  A ejhle – vodítko nikde. Nezbývalo mi nic jiného, než Luckyhopřidržet za obojek.  S Lenkou jsme si krátce popovídaly a vyrazily jsme k domovu. Na cestě zpět jsem si říkala „ to je zase den „.

Ponaučení je:Dneska už vím, že po skoro probdělé noci a pár deci vína,by se měl člověk pořádně prospat. Nechtít po sobě nějaké přehnané úkony a být rád, že je rád.Já osobně jsem potom nepoužitelná – a že se mi to stalo už po -několikáté.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.