Tohle se nemělo stát – vypravování

 

Jméno práce: Tohle se nemělo stát

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Citr

 

 

 

 

 

Při oblékání hokejové výstroje v šatně hokejového stadionu jsem měl špatný pocit, že se dnes stane něco hrozného. Bohužel se tato domněnka vyplnila.
Při nástupu na led bylo vše v naprostém pořádku. Já jsem seděl na střídačce a sledoval spoluhráče jak bojují o puk. Zanedlouho přišlo střídání. V duchu jsem si říkal: „Nepanikař! Veď ten puk klidně!“ Byl jsem připraven. „Písk,“ ozvalo se a hra mohla začít. Chopil jsem se puku a jel před soupeřovu bránu. V tom vidím, jak soupeř vyráží proti mně a rázem ležím na ledě. Naštvaný jsem odjel na střídačku a chvíli si odpočinul.
Spoluhráčům jsem říkal: „Tohle mu nedaruji.“ Když jsem se z pádu vzpamatoval, byl jsem připraven znovu vyrazit do boje. Soupeř, který mě strčil, hrál proti mně. V hlavě mi blesklo: „Pomsta bude sladká.“  Ani jsem se nedotkl puku a rozjel se přímo proti soupeři, který jel okolo mantinelu. Plánovaná pomsta mi zatím vycházela. Najel jsem do soupeře tak prudce, že narazil hlavou o roh mantinelu a zlomil si čelist. „Tohle jsem nechtěl,“ řekl jsem ostatním, kteří přispěchali kamarádovi na pomoc. Odjel jsem z ledu a byl z toho velmi mrzutý. Pro zraněného musela přijet sanitka a to mi ještě více zhoršilo moji náladu, kterou jsem měl už tak špatnou.
Toho rána jsem zjistil, že pomsta se nevyplácí a hodně dlouho jsem toho litoval.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebný

Napsat komentář