Konflikt – úvaha

 

Jméno práce: Konflikt

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Lilianet

 

 

 

 

KONFLIKT

Pro mě je konflikt něco nepříjemného, něco čemu se většina lidí raději vyhne, včetně mě. Občas to jde snadno, stačí jen držet pusu, ale za určitých okolností je konflikt nevyhnutelný. Někdy je dokonce i prospěšný, když se díky němu můžeme „vyřvat“, nebo nám někdo takhle otevře oči. Třeba mně se to stává docela často. Jsem tvrdohlavý člověk a stojím si za svým názorem, i když může být, a zřídka kdy i bývá, nesprávný. Pak mi malá výměna názorů pomůže, uvědomit si svou chybu nebo podívat se na problém z jiného úhlu.

Lidé se do konfliktů dostávají různými způsoby. Ať už se jedná o nesklopení záchodového prkýnka nebo přepínání televize nebo pomalejší odpověď na otázku „Miláčku nemám v tom moc velký zadek?“. Ovšem jsou i závažnější problémy a situace, které vedou ke konfliktům.

A způsob jejich řešení se liší od člověka k člověku. Někdo se jim za každou cenu vyhýbá a někdo je naopak vyhledává. Podle mě je nesmyslné obojí a jako nejlepší řešení se mi zdá zlatá střední cesta, kdy se konflikty řeší zavčas a, pokud to jde, tak i v klidu.

Také záleží s kým se do křížku pustíte. Jestli se pohádají dva cholerici, pak to může vypadat jako v pravém italském manželství, kde lítají talíře, skleničky a v ruce se často objeví i sekáček na maso. Na druhou stranu dva flegmatici se do konfliktu ani dostat nemusí, a když už, tak je jim to jedno.
Myslím si, že konflikty jsou součástí našeho života a někdy nás i posouvají o krok dopředu.

 

Hodnocení: 1 = výborně (slova: 255)