Lenovo ideapad y560 – popis přístroje

 

Jméno práce: Lenovo ideapad y560

Slohový útvar: Popis přístroje

Přidal(a): D.H.

 

 

 

 

Popis přístroje

Chtěl bych vám představit můj notebook Lenovo ideapad y560. Jedná se o herní počítač značky Lenovo , který byl ve své době vážně nadupaný. Váží 2,75kg a má displej o velikosti 15,6″, který pracuje v režimu zobrazení 1366×768 pixelů. Jeho procesor Intel Core I5 funguje na frekvenci 2,26 GHz ale při zapnutí funkce Max Turbo speed se jeho frekvence dostane až na hodnotu frekvence 2,53 GHz. Při zapnutém silnějším módu  je velmi rychlý a výkonný. Vedle procesoru je externí grafická karta ATI Mobility Radeon HD5730 s 1 GB pamětí a ještě jedna integrovaná s 500 MB pamětí. V počítači jsou 2 sloty na operační paměť s maximální osazení až 8GB ale v PC mam jen 4 GB RAM s frekvencí 1066MHz, což v této době na hry už je poměrně malá kapacita, ale pro běh systému a spuštění nenáročných aplikací a her je postačující. Reproduktory samostatného notebooku jsou velice výkonné od firmy JBL a mají v sobě zabudovaný i subwoofer. Výdrž baterie se odhaduje něco kolem 3 až 4 hodin.

Notebook při koupi běžel ještě na starém operačním systému Windows 7, který jsem odinstaloval a od roku 2013 už mám nainstalované nové Windows 8. Ty mám nainstalované na Harddisku s kapacitou 500 GB. Na harddisku mám nainstalováno ještě spoustu užitečných programu např. Office 2013, Antivirový program (ESET – Smart Security), CD Burner XP, Visual studio a Ps Pad.

Tak jako každá věc, má i tento notebook své nedostatky. Mezi největší nedostatek bych zařadil přehřívání procesoru a poněkud horší zpracování. Notebook využívám hlavně na internet, hry a práce s videi nebo fotografiemi.

 

Hodnocení: neuvedeno

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.