Lyžařské středisko Planai-Hochwurzen – recenze

 

Jméno práce: Lyžařské středisko Planai-Hochwurzen

Slohový útvar: Recenze

Přidal(a): Martin

 

 

 

Lyžařské středisko Planai-Hochwurzen

Lyžařské středisko Planai-Hochwurzen spadá pod komplex Schladming-Dachstein, který je součástí Ski-Amade. Každý rok se na zdejších sjezdovkách konají závody světového poháru v alpském lyžování, kterých se účastní nejlepší lyžaři a lyžařky světa. Zdejší středisko by mělo být opravdu jedním z nejlepších v Rakousku a já mohu jenom souhlasit.

Zpočátku jsem byl zaskočen množstvím lidí ve frontách jak na permanentky na vleky, tak na vleky samotné. Ovšem po vystání těchto front a jízdě kabinkou nahoru jsem spatřil nádherný výhled. Když totiž vyjedete až úplně nahoru, uvidíte všude kolem sebe nádherně zasněžené špičky hor. Výhled samozřejmě dost závisí na počasí, stejně jako lyžování samotné, ale když máte štěstí, tak to opravdu stojí za to.

Lyžování si taky nemůžu vynachválit. I přesto, že dole byla ve frontách spousta lidí, nahoře se to krásně rozprostřelo, neboť máte na výběr spoustu sjezdovek různých sklonů. Sníh byl taky skvěle připraven, zvlášť když si člověk přivstane a je na svahu ještě předtím, než se udělají sněhové muldy.

Když už jste znavení lyžováním, můžete si odpočinout v jedné z mnoha hospod hnedka u svahu. V těch ale bývá většinou plno, a najít jakékoliv místo na sezení je občas otázka i více jak dvaceti minut. Jídlo je víceméně stejné jako všude jinde u svahu (co se týče Rakouska), nic zvlášť speciálního.

Celkově bych toto středisko hodnotil velice kladně. I když tu lyžování zdaleka není levné, za kvalitu se prostě musí připlatit. Moc jsem si to tam užil a všem rozhodně doporučuji toto středisko navštívit.

 

Hodnocení: 1 = výborně