Moje obec – popis

sloh

 

Jméno práce: Moje obec

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): KíťaCZ

 

Zákoutí, kam se ráda vracím

Jméno mé obce je Velký Osek. Leží v Polabské nížině ve středních Čechách, proto tu nejsou téměř žádné strmé kopce. Obec je především obklopena poli s řepkou olejkou a pšenicí. Nedaleko ní protéká řeka Labe, okolo které je les. Ten se táhne až k nedalekému městu Kolín. Obec má malý počet obyvatel, proto se tu v podstatě nedá ani zabloudit. Ale i přesto má mnoho krásných míst a zákoutí.

Obec má náves, na které stojí malá hospůdka. Má pouze jednu místnost. Zde se pravidelně pořádá zábava, která je určena hlavně pro děti. Atmosféra je tu zde vždy příjemná a přátelská, proto se tu nikdy necítím nepříjemně.

U návsi je také vybudovaný rybník, který slouží hasičům jako zdroj vody pro hašení požárů. Nevypadá zrovna nádherně, ale stejně se k němu ráda chodím projít. Dá se zde odpočinout a přemýšlet.

Nejraději to však mám ráda za vesnicí. Všude pole a pár cest. Jedna z cest je kamenná a klidná, ale vede podél železniční trati. Proto se v jednu chvíli cítíte tak daleko od civilizace, ale když projede okolo vlak, uvědomíte si, že jste pořád blízko svého domova. Druhá z cest vede k Labi. Je asfaltová, ale u řeky už ne. Zde si člověk může uklidnit své myšlenky, protože cesta se pomalu táhne pšeničným polem. Svět se zde najednou zdá harmonický a klidný. Mnoho lidí a ani aut zde člověk nepotká, proto tuto cestu já ráda využívám k běhu.

Ve Velkém Oseku je spousta míst a zákoutí, která člověka okouzlí, a proto se sem ráda vracím.

 

Hodnocení: neuvedeno