Moje první hodina tanečních – vypravování

 

Jméno práce: Moje první hodina tanečních

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Pavluska

 

 

 

 

Moje první hodina tanečních

Blížil se konec prvního ročníku. Téměř všichni jsme seděli v klidu v lavicích, poněvadž klasifikace byla již uzavřená a nehrozilo žádné větší nebezpečí.
Když v tom naši letargickou hodinu vyrušila cizí osoba. Žena společensky oblečena naprosto nezapadala do pedagogického sboru. Byla to ředitelka místní taneční školy a přišla nám nabídnout lekce, které z nás udělají dospělé lidi. Celá třída nadšeně souhlasila, především děvčata. Hlavně třídní parádnice Šmahová, která vypadala, že do tanečních chodí dnes a denně. Pro mě už to taková sláva nebyla. U nás doma právě nepanovaly poměry, otec byl momentálně bez práce a tak jsme žili z matčina platu švadleny, ne moc zručné. Nové šaty a boty nepřipadaly v úvahu. Tatínek poručil, abych si vybral oblek z jeho šatníku, nebo že mám smůlu. Měl jsem pocit, že už ho podědil po svém otci. Nějaké námitky neměly smysl. ,,To sako si vezmeš!´´ řekl tatínek. Co se dalo dělat. Tatínek je autorita. Aby toho nebylo málo, přišla maminka, změřila si mě pohledem a začala přemýšlet nahlas: ,, Tady se to popustí, nohavice prodloužíme a sako bude jako nové.´´ No většího ponížení se mi dostat nemohlo. Mohlo!
Nastala velká hodina. Celá třída se sešla před tanečním sálem. Všichni parádně oblečeni a s dobrou náladou. O mě se to říct nedalo. V tom se otevřely dveře a muž v dobře padnoucím obleku nás vyzval, ať vstoupíme. Vypukla vřava. Celý dav se hrnul do úzkých dveří a v tom velké boty po otci, splnily svoje poslání. Přišlápl jsem lodičku Šmahové, ta upadla mezi všechny ty nohy v silonkách a naleštěné polobotky. Její nejlepší kamarádka na mě začala křičet: ,,Tak jí pomoz ty nemehlo! ´´ Samozřejmě. Předklonil jsem se a podal jí ruku. To už povolilo i matkovou upravené sako a popuštěné švy kalhot se navěky rozešly!
To byla poslední kapka. Ti co se smáli Šmahové, se teď smáli mě a ukazovali si prstem. V momentě jsem stál před budovou a rychlými kroky přes park mířil domů. Od té doby cokoliv, jen ne tanec.

 

 

Hodnocení: 1 = výborně