Moje první taneční – vyprávění

 

Jméno práce: Moje první taneční

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): nikolcaaa

 

 

                                                                               Nikola Kolenová

Moje první taneční

 

Taneční – období, na které se všichni těší. Barevné šaty, společenské účesy, líčení a vidina toho, že v kurzu potkám svého prince bylo to, co mě motivovalo se přihlásit.

V sále se nás sešlo asi sto. Hodina začala promenádou. Při pánské volence si pro mne přišel mladík patřící mezi nejhezčí kluky v sále. Vše bylo podle mých představ. Problém nastal, když se všechny páry procházely v kruhu. Prostor byl malý a nebylo možné se rychle pohybovat. Před námi pár, kterému jsme málem šlapali na paty, za námi další, který špičkami bot narážel do nás. Posouvali jsme se v kruhu velmi pomalu a najednou: „křup!“. Zaslechla jsem, jak se trhá látka. Byla to látka z mých šatů! Stála jsem v sále pouze v korzetu, zatímco spodek mého modelu ležel na zemi za mnou pošlapán několika páry bot. Vztekem jsem vykřikla a utekla na toalety. „Co budu dělat? Jsme teprve na začátku hodiny a já nemám v čem tančit!“, vykřikla jsem na kamarádku, která hned přiběhla za mnou. Myslela jsem, že z dámských toalet už nevyjdu! A kamarádka odešla pryč. Ale za pár minut byla zpět, se zlatou látkou v ruce. „Ta záclona nevypadá špatně, co myslíš?“, usmála se na mě a začala kolem mě látku šikovně omotávat. Opravdu to nevypadalo zle a já jsem se mohla vrátit zpět na parket, kde mě již vyhlížel můj partner.

Taneční hodina rychle utekla a já jsem poté pozvala kamarádku na opravdu velký dort za to, že mě zachránila a vytvořila originální model, v kterém jsem na parketu byla nepřehlédnutelná!

 

Hodnocení: neuvedeno