Můj Zlatý Ámos – charakteristika

 

Jméno práce: Můj Zlatý Ámos

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): gigous

 

 

 

 

Můj Zlatý Ámos

Impozantní muž budící respekt nejen svoji muskulaturou a tvrďáckým výrazem člena námořní pěchoty, ale i svým stoicismem a nekompromisností. Prostě zjev, který patnáctileté rozjívené pubescenty platí. To je první pohled na našeho bývalého třídního učitele Martina Krejčího.

Krátce střižené tmavé vlasy, výrazné hnědé oči zasazené v čtvercovém obličeji s ostře řezanými rysy, a jasně ohraničené rty, zdobené častým lehkým úsměvem, jež mění svého nositele z vojáka na filmovou superstar. Postava jak socha Davida od Michelangela není jen dar přírody, ale napovídá o mnohých sportovních aktivitách, kterým se věnuje. Své kolo mění za auto jen ve výjimečných případech, posilovna je samozřejmostí, a jeho koníček, kterým je veslování se na vizáži podepsal také.

Charakterové vlastnosti našeho třídního nezaostávají za zevnějškem. Vždy dokáže být všímavý, vstřícný, a jeho empatie se neomezuje pouze na věci spojené se školou. Mnohým z nás dokázal poradit a pomoci i v osobních záležitostech. Klid a pozornost si ve třídě sjednávat nemusí. Částečně je to zapříčiněno jeho zevnějškem, částečně respektem, který si získal přátelským a neformálním přístupem, ale hlavně …….. a zábavným způsobem, kterým látku v hodinách prezentuje. Fyzika, kterou nás vyučuje, tak přestala být pro mnohé noční můrou a tělesná výchova je pro ty sportovněji založené vítanou příležitostí, jak se před naším učitelem předvést.

Nedokážu sice zhodnotit jeho chování v osobním životě, abych ho mohl prohlásit tohoto jedince za „Nietzscheho nadčlověka“, ale nepochybně je tento inspirující muž alespoň adeptem na cenu Zlatý Amos, udělované nejoblíbenějšímu učiteli.

 

Hodnocení: neuvedeno