Naše tablo je originál – postup výroby

 

Jméno práce: Naše tablo je originál

Slohový útvar: Postup

Přidal(a): alirtka

 

 

 

Naše tablo je originál

Každý z nás jistě, alespoň jednou zažil konec základní školy aneb střední školy a s tím i povinnosti spojené. Jedna z nich je výroba tabla. Není to nic těžkého.

 

Na výrobu tabla budeme potřebovat:

  • Karton nebo čtvrtku o rozměrech 1 x 1 metrů
  • Fotografie spolužáků, včetně sebe
  • Lepidlo
  • Barvy – fixy, pastelky, zvýrazňovače …
  • Doplňky – barevné papíry, ozdoby, třpytky …

 

Postup výroby:

Nejprve si rozmyslíme, na jaké téma naše tablo bude. Já si zvolila téma superhrdinů z různých komiksových časopisů a filmů. Ostatním bych doporučila takové téma, kde bude dost postaviček pro všechny spolužáky ze třídy. Poté si začneme připravovat karton nebo čtvrtku. Nejdříve si namaluje pozadí, takové, aby se nám hodilo ke zvolenému tématu. Já si pro své superhrdiny namalovala pozadí vesmíru. Jakmile máme hotovo, vezmeme si lepidlo a jednotlivé fotografie spolužáků přilepíme systematicky na pozadí. Pokud budete chtít přidat i paní profesorku, doporučuji ji nalepit přímo doprostřed tabla, aby byla na viditelném místě. Když už máme hotovo, začneme nad fotografie psát jednotlivě jména spolužáků. V mém případě i jména superhrdinů, který daný jednotlivec představuje. Dále můžeme tablo dozdobit různými ozdobami, třpytkami. A máme hotovo.

Tablo se většinou vystavuje ve škole, nebo ve výlohách nejbližších obchodů ve městech a vesnicích, tak, aby ho každý kolemjdoucí viděl. Snad se vám všem tablo povede.

 

Hodnocení: neuvedeno