Návštěva u hasičů – zpráva

sloh

 

Jméno práce: Návštěva u hasičů

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): woooczko

 

 

ZADÁNÍ:

Návštěva u hasičů

VÝCHOZÍ TEXT:

SDH V BLATNÉ

Pořádá v rámci preventivně výchovné činnosti

15. 6. 2011

DĚTSKÉ ODPOLEDNE

 

Program:

  1. Prezentace hasičské techniky
  2. Ukázka vybavení zásahového vozidla Tatra 815
  3. Předvedení požárního sportu
  4. Beseda o nebezpečí požáru v domácnosti
  5. Nácvik první pomoci
  6. Sportovní soutěže pro děti
  7. Táborák se špekáčky a kytarou

 

Akce začíná v 15:00 hodin u zbrojnice SDH, od 16:00 pokračuje v areálu koupaliště a hřiště.

Srdečně zveme všechny děti a rodiče.

(CERMAT)

Zpracování: zpráva do regionálního zpravodaje o průběhu a významu akce

 

NÁVŠTĚVA U HASIČŮ

(Zpráva)

Jak už bývá každým rokem zvykem i letos se patnáctého června v Blatné uskuteční dětský den, který pro děti připravil místní sbor dobrovolných hasičů. Akce je pořádána v rámci preventivní výchovné činnosti. Pro děti i jejich rodiče je připraven bohatý program.

Dětský den bude slavnostně zahájen v patnáct hodinu zbrojnice SDH proslovem vedoucího dobrovolných hasičů Jaroslavem Votrubou. Poté zhlédnou děti s rodiči krátkou prezentaci hasičské techniky a mohou si prohlédnout prostory hasičské zbrojnice. Celá akce se od šestnácti hodin přesouvá do areálu koupaliště a hřiště, kde už čeká návštěvníky ukázka vybavení a prohlídka interiéru zásahového vozidla Tatra 815. Kdo bude chtít, může si i „zahoukat“, vozidlo bude k prohlídce k dispozici po celou dobu konání dětského odpoledne.

O zábavu opravdu nebude nouze, protože už v půl páté nás čeká předvedení hasičského sportu. K vidění bude požární zásah a sprint mužů a žen na sto metrů přes hasičské překážky.

Naše milé maminky by mohla nejvíce zajímat beseda o nebezpečí požáru v domácnosti, při které se dozví, že opravdu není dobré nechávat doma zapnutou žehličky nebo zapálenou svíčku „bez dozoru“.

Na této akci nebude chybět ani naše oblíbená Andula, na které si každý návštěvník dětského odpoledne bude moci nacvičit dýchání z úst do úst. Bude zde přítomen tým zdravotní záchranné služby strakonické nemocnice, který Vám ukáže, jak se zachovat při ošetření popálenin, odřenin a dalších jiných úrazech.

V programu dne na děti čekají různé sportovní soutěže a drobné ceny.

Dětské odpoledne bude zakončeno táborákem se špekáčky a kytarou. Vstup je dobrovolný.

Srdečně jsou zvány všechny děti a rodiče.

 

HODNOCENÍ:

Známka: Výborný/ 1

Celkový počet bodů: 30

Dosažený počet bodů: 27

Počet bodů v jednotlivých kategoriích:

1A: 5

1B: 5

2A: 4

2B: 4

3A: 4

3B: 5

 

Nejdříve jsem dostala nedostatečnou, jelikož se naše učitelka domnívala, že slohový útvar zpráva má být psaný v minulém čase a já celou slohovou práci měla psanou v budoucím čase, takže bych rovnou v první kategorii dostala 0 bodů, tím pádem by se slohová práce již dále nehodnotila. Poté však byla naše paní učitelka na školení, kde zjistila, že zpráva může být psána i v budoucím čase.