Nečekaná oslava mých narozenin – vypravování

 

Jméno práce: Nečekaná oslava mých narozenin

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): mhoky

 

 

 

 

Nečekaná oslava mých narozenin

Už jako malý jsem se moc těšil na svoje narozeniny. Nejen na spoustu dárečků a dobrot, ale hlavně na to, že zase uvidím příbuzné a kamarády. A pak ve škole? To jsem vždy nosil spolužákům velikánský kornout bonbonu. Jakou z toho měli panečku radost! A já s nimi. Postupem času bohužel nadšení z narozeninových oslav kamsi zmizelo….

Až letos! I tentokrát jsem koncem září slavil své narozeniny na chaloupce v kruhu nejbližších s pocitem téměř obyčejného dne. Bylo krásně. Po výborném obědě jsme spořádali narozeninový dort se šlehačkou. Klasika! Přesně tak to mám rád.  Hrálo potichu rádio, já odpočíval a holky si luštily křížovky. Zkrátka pohoda. A v tom to přišlo! Nejdříve jemné ťukání na okno. Ťuk, ťuk, ťuk. „Haló, chalupo, kde jste kdo?“ Najednou bouchání na dveře. Buch, buch, buch! „Haló, je tu nějaký oslavenec?“. Uf, to byl tedy šok! Ten randál mě úplně katapultoval z mého otomanu a holky si z toho leknutí počmáraly celou křížovku. Konečně jsem se vzpamatoval a šel se podívat, co se to děje. A už mi začínalo svítat a loudil se mi úsměv na tváři…. Otevřel jsem dveře a vyhrknul: „Jé, co tu děláte?“ Koukal jsem překvapeně na své kamarády a div mi to nevehnalo slzy do očí. Jako v mrákotách jsem ustoupil ze dveří, abych vpustil dovnitř sice nezvané, ale tak moc vítané hosty.

Nádhera! Byla to opravdu nádhera! Výjimečný narozeninový den se spoustou dárků, radosti a veselí. Znovu jsem si připadal šťastný a překvapený, jako ten malý kluk.

 

Osnova:

1. Narozeniny v dětství.

2. Narozeninové překvapení na chaloupce.

3. Opět jako malý kluk.

 

 

Známka: neuvedeno