Online seznamování – vypravování

 

Jméno práce: Online seznamování

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): B.M

 

 

 

Online seznamování

V dnešní době je rozšířené seznamování pomocí internetových seznamek. Lidem zřejmě vyhovuje anonymita, kterou jim toto seznamování přináší. Ovšem otázkou zůstává do jaké míry je takový způsob seznámení bezpečný. Vždyť nikdo nemůže vědět kdo je na druhé straně, s kým si dotyčný vlastně dopisuje. Neví jak člověk vypadá, kolik mu je let, vše je do určité hranice jen virtuální. Možná právě proto, že se tito lidé za něčím mohou schovávat je na celém online seznamování baví.

Ale je tu ta otázka bezpečnosti. Co když na druhé straně bude dospělý člověk, který se bude vydávat za malé dítě a jeho záminkou seznámení bude jen zneužití dítěte? Měli bychom být všichni na pozoru a sledovat co se v rodině nebo v našem okolí děje. Dnešní internetový „virtuální“ svět je velmi drsný.

Je tu samozřejmě i druhá strana online seznamování a tou je to, že takové seznamování vyhovuje lidem, kteří jsou velmi časově a pracovně vytížení. Pro takovéto lidi je to vlastně pohodlná cesta k seznámení s člověkem, s kterým si mohou do budoucna rozumět.

Online seznamky jsou a budou. Jen na nás samotných jen jak k nim budeme přistupovat. Je třeba opatrnosti, ale zároveň se musíme v dnešní uspěchané době smířit s tímto faktem, že pro některé z nás je online seznámení jedinou formou jak najít spřízněnou duši. Proto vám doporučuji každému z vás, být velmi opatrný s kým si píšete a ověřovat si dotyčného identitu. Určitě vyhledávat ověřené online seznamky, které mají dobré recenze ohledně bezpečnosti. Tímto vám milí spolužáci přeji hodně štěstí a opatrnosti v seznamování.

 

Vaše školní redaktorka

Barbora Markgrafová

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně