Nomádi – líčení

sloh

 

Jméno práce: Nomádi

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): TerQasik

 

 

Nomádi

Rozhlédnu se kolem, všude vidím jen samou bídu, chudobu a pusto, jen občas se tu najde malinký trs nazelenalé trávy, místní ale i přesto všechno vypadají velmi spokojeně.

Přede mnou si v zchátralém stanu, který drží pohromadě jen díky dvěma tyčím a pár kolíkům svázaných lanem a zapíchnutých v zemi, povídají tři lidé u rozdělaného ohně, na kterém se v hrnci zachyceném o jednu z tyčí, co současně drží i jejich skromné obydlí, vaří zřejmě oběd…

Nejspíše Nomádi. Všichni na sobě mají typické oděvy jim podobné. Muž a dvě ženy probírají sny zdající se malému nahému spícímu stvoření, které je opřené o jednu z žen, ta je snad i jeho matkou.  Kouření dýmky přímo nad hlavou tak malého dítěte by mu mohlo způsobit nějaké zdravotní potíže, raději bych byla pro demižon, odložený u noh muže, ve kterém nejspíše bude nějaký alkohol. Směs vykouřeného tabáku z dýmky a rozpadajícího se dřeva vytváří kouř, který se tlačí rychle k obloze a tím vytváří mráčky různých odstínů.

Napravo od prvního stanu jsou v dálce další dva s rozestupy, kde v prvním z nich přebývají tři lidé a v druhém to vypadá, že žije pouze jeden člověk. Nalevo za prvním příbytkem stojí, u hroudy hlíny z různého nepořádku, neznámý muž hrající na housle, jejíž melodii poslouchá i jeho syn, který se ho přidržuje za oděv, aby nespadl.

Na obloze pod hromadou mraků není ani známka po zářícím se slunci, i přestože se hrozivá mračna začínají trhat. Vypadá to jako by před chvílí pršelo, déšť vyhloubil v hlíně propadliny plné vody, a všichni obyvatelé tábora si akorát užívají ten nádherný vlhký vzduch, který nastává hned po těchto podnebních srážkách.

 

Známka: 1 = výborný