Okno je skleněná loď, připoutaná k břehům mé světnice – popis

 

Jméno práce: Okno je skleněná loď, připoutaná k břehům mé světnice

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): spagetka

 

 

 

 

Okno je skleněná loď, připoutaná k břehům mé světnice

Při pohledu z okna je výhled různorodý. V každé roční období vyvolává jiné pocity.
Příchod jara, na které každou zimu tak netrpělivě čekám a doufám, že bude teplejší než obyčejně a že s sebou přinese cosi letního. Začíná se všechno zelenat, vylézají první jarní květiny sněženky, bledule. Sluníčko pomalu sílí. Zvířátka se probouzí se zimního spánku a stromy začínají kvést. Jaro pomalu přechází do léta. Léto mám ze všech ročních obdobích nejradši. Když je teplo a svítí sluníčko vzbuzuje to ve mně příjemný pocit a veselou náladu.

Krásně upravené záhony a posekaná zahrada mě láká vyjít ven a užívat si té krásy. Na stromech červenají třešně, dozrávají raná jablka. Venkovní teploty svádí první nadšence k vodě. Školáci se těší na letní tábory, jezdí se na dovolenou.

Krásné letní dny uběhly jak voda a přichází první podzimní dny. Na polích vrcholí sklizňové práce. V zahradách sice ještě zůstal lehký nádech čehosi z léta, jenomže tráva i ostatní rostliny ztratily svoji svěžest. Začínají se zbarvovat a opadávat listy ze stromů. Celá příroda se chystá na zimu. Některým zvířatům houstne srst a některá se připravují k zimnímu spánku. Ptáci odlétají do teplých krajin. Vzduch je stále chladnější, objevují se sněhové přeháňky. K zimě patří samozřejmě i mráz, a tak se nemůžu divit, když se mi na mém okně začnou vytvářet zmrzlé obrazce. Zpozorujeme znaky zimy. Postupně všechno zapadá sněhem a na trávnících vidíme jen vyšlapané cestičky. Všechno je najednou schováno pod bílou přikrývkou. Zima je vhodná pro provozování různých sportů. V prosinci provoní byt vůně cukroví. zvoneček zazvoní a… Je tu Ježíšek.
Já mám chuť se zachumlat do peřin a spát dlouhým zimním spánkem.

 

Hodnocení: neuvedeno