Pohled do zrcadla – vlastní charakteristika

 

Jméno práce: Pohled do zrcadla

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): ekucerka

 

 

 

 

Osnova:

1) Já

2 a) Vzhled

2 b) Povaha

2 c) Zájmy

3) Moje budoucnost

 

Když se postavím před zrcadlo, na první pohled nevidím nic neobvyklého. Vidím obyčejnou sedmnáctiletou holku, která tupě zírá na skleněnou plochu před sebou a přemýšlí, zda zase nepřibrala nějaké to kilo či zdali se má obléct bílé tričko s puntíky, nebo jí bude více slušet modrý svetřík. Když ale popřemýšlím a zadívám se na sebe hlouběji, zjišťuji, že nejsem jen tak ledajaký člověk, ale poměrně složitá osobnost s mnoha charakteristickými znaky, které mě odlišují od ostatních.

Nemyslím si o sobě, že jsem bůhvíjaká kráska, avšak úplně špatný pohled na mě také není. Mám hnědé přívětivé oči, které jsou zdobeny červenými brýlemi. Mé vlasy mají stejný odstín hnědé jako mé oči a jsou rovné  a dlouhé. Můj malý nos je posetý drobounkými pihami. Avšak nejvýraznější částí mého obličeje jsou ústa již rok zdobená rovnátky. Můj takzvaný „ kovový úsměv “ je pro mě typický.

Většina lidí si o mně myslí, že jsem taková tichá, chytrá a slušná a že se mnou tudíž nemůže být moc zábava. S tímto názorem já ale nesouhlasím a snažím se ho vyvracet, protože to vůbec není pravda. Uznávám, že jsem trošku stydlivá a nesmělá při seznamování, ale jinak jsem poměrně společenská a mám smysl pro humor. Na každého se snažím být milá, naslouchat mu a být mu nápomocná. S nikým nemám špatné vztahy a kromě své sestry se ani s nikým nehádám. Nejsem ten typ člověka, co by se kvůli nějaké maličkosti hned pustil do hrubé výměny názorů. Ale musím přiznat, že se mně dost rychle mění nálady. Když se necítím ve své kůži,  dokážu svým kamarádům říci něco nehezkého, čehož později samozřejmě lituji.

Náladu mně ale vždy dokáže zvednout hudba. Miluji poslouchání hudby. Ve svém volném čase se také věnuji sportu, turistice a v neposlední  řadě také moc ráda cestuji, jelikož je pro mě velice obohacující poznávat nové kultury a navštěvovat různá zajímavá místa.

Jsem typ člověka, který si raději svou budoucnost příliš podrobně neplánuje,  protože člověk nikdy neví, kam ho jeho osud zavede a jaké neočekávané příležitosti se mu v životě mohou naskytnout. Zabývám se spíše přítomností, tím, co se odehrává teď a tady. Vím jenom to, že si chci svůj život užívat naplno, být zdravá a spokojená a mít okolo sebe mnoho milých a přátelských lidí.

 

Hodnocení: 1 = výborně