Praha – popis města

 

Jméno práce: Město praha

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Dalbos

 

 

 

Každé město má svůj osobitý ráz, atmosféru

Praha je hlavní a současně největší město České Republiky. Leží ve středu České republiky na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje. Praha je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední státní orgány a Vrchní soud. Praha se dělí do několika městských částí. Po Praze můžete jezdit městskou hromadnou dopravou (metro, tramvaje, autobusy) ale i vlakem, nebo vlastním autem.

 

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Patří mezi nejnavštěvovanější města v celém světě. Je zde plno krásných památek. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří Pražský hrad, Karlův most, Orloj na Staroměstské věži. Nalezneme, zde také mnoho divadel mezi nejznámější patří Národní divadlo, které je unikátní svojí architekturou. Každá památka má svůj osobitý ráz, protože svým způsobem je jenom jedna. Praha je svým způsobem jedinečně město má plno věcí, který jiná města nemají.

 

Jsou zde krásné uličky, například Zlatá ulička, kde je velmi vystříbený sortiment věci, které charakterizují Prahu jako město. Jelikož Prahu vybudoval Karel IV, tak je zde pojmenována po jeho jméně Univerzita Karlova. Atmosféra je zde, velmi přátelská jezdí sem lidi z celého světa a obdivují toto nádherné město. Nejkrásnější atmosféra v Praze jsou vánoční svátky, které patří, co se týče výzdoby a všeho mezi nejhezčí na světě. Lidé často také podnikají romantickou plavbu na lodi.

 

Lidé dále mohou navštěvovat různé sportovní aktivy od hokeje, fotbalu až po dostihy koňů. Praha je také krásná na volnočasové aktivity, protože tu je i kus přírody. Můžeme zde navštívit například Petřínskou rozhlednu. Jsou zde rozsáhle cyklostezky. Je zde taky nádherná ZOO Troja, která patří mezi nejlepší zoologické zahrady v Evropě. Myslím, že každý si v Praze najde svůj typ zábavy a relaxace, protože to je jedinečně osobité město s nádhernou atmosférou.

 

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně