Proč kupujeme vzduch? – úvaha

 

Jméno práce: Proč kupujeme vzduch?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Máca

 

 

 

 

Proč kupujeme vzduch?

Určitě už se každý setkal s tím, když doma otevřel pytlík sušenek nebo jogurt, tak byl obal skoro poloprázdný. Obchodníci přišli na to, že co je větší, to je lepší. Lidé nekoukají na to, kolik gramů výrobku je v obalu ukryto, pouze vezmou to největší a neobtěžují se nějakým studováním, kolik si toho vlastně koupili.
Je pravda, že se obchodníci nějak uživit musí, a proto neustále vymýšlí na lidi nové a nové finty jak je přesvědčit, že jejich výrobek je ten nejlepší. Ale myslím, že prodávat lidem napůl naplněné obaly je docela zbytečné. Když se nad tím zamyslíme, náklady na obaly by byly o něco menší, čímž se dostáváme k další problematice – obnova papíru či plastů. Země je znečištěna nerecyklovanými obaly, protože ani na to lidé nemají čas. Také by se snížili náklady na dopravu, jedno auto by uvezlo více produktů a nemuselo by jich jezdit tolik a Země by byla ušetřena o několik jízd kamionem. Nejenže by lidé nebyli vizuálně klamáni ohledně množství produktu schovaného v obale, ale hlavně by se šetřila příroda.
Podle mě by bylo mnohem lepší, když by obal pasoval na výrobek, protože když přijedu domů, nebudu se potřebovat do obchodu vrátit pro další balení. Nikdo se nebude rozčilovat nad tím, že to nenaplnili až nahoru a hlavně nebudeme natolik zatěžovat planetu. Což je nejdůležitější!

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.